Umiejętności przywódcze dla mojego życiorysu

Chociaż pracodawcy chcą zatrudniać ludzi z silnymi umiejętnościami przywódczymi, nie wystarczy mieć te umiejętności. Podsumowanie musi silnie i przekonująco wyartykułować umiejętności przywódcze, ponieważ prawdopodobnie wielu kandydatów ubiegających się o tę samą pozycję będzie wysuwać te same roszczenia. Zamiast dołączać do chóru nadziei pracowników parrotujących te same zmęczone zwroty, selektywnie ilustruj zdolności przywódcze, pokazując konkretne profesjonalne triumfy i umiejętności.

$config[code] not found

Przywództwo w strukturach zespołowych

Pracodawcy chcą zatrudniać ludzi, którzy rozumieją pracę zespołową. Prawdziwe przywództwo to umiejętność współpracy, współpracy i efektywnego angażowania współpracowników w dynamiczny zespół. Źli przywódcy są nadmiernie asertywni, nawet apodyktyczni lub poniżający wobec kolegów. Silni liderzy kierują kolegów do kreatywnego myślenia, nowych rozwiązań i różnych perspektyw podczas wspólnej pracy. Twoje CV powinno opisywać zdolności przywódcze w zespole, w tym umiejętności słuchania, zarządzania, nagradzania i negocjowania najlepszych rozwiązań. CV może stwierdzać: "Zarządzał zespołem czterech projektantów, którzy przeprowadzili gruntowną przebudowę strony internetowej, co zaowocowało zwiększonymi zyskami i ulepszonym interfejsem klienta".

Być ambasadorem

Firmy polegają na liderach, aby dokładnie i pozytywnie reprezentowali swoją markę zarówno wewnętrznie, jak i innym pracownikom, a także zewnętrznie, klientom, sprzedawcom, mediom i ogółowi społeczeństwa. Perswazyjny wznawia przykłady wykwalifikowanych ambasadorów. Wystąpienia publiczne, konferencje, warsztaty wewnętrzne lub profesjonalne sesje szkoleniowe lub zaangażowanie mediów mogą pomóc w doskonałej komunikacji i wierności marki. Ściśle związana z tą umiejętnością przywódczą jest umiejętność efektywnej pracy w zróżnicowanym środowisku. Firmy oczekują od swoich liderów wrażliwości na kwestie wielokulturowe w miejscu pracy i podczas publicznego reprezentowania firmy. Mówienie wieloma językami, studiowanie za granicą, wolontariat za granicą, lub ukończenie warsztatów i sesji szkoleniowych związanych z różnorodnością można wyróżnić na życiorysie.

Właściwe słowa akcji

Pracodawcy omijają życiorysy naładowane samouwielbieniem i tanią gadką. Zamiast rozpraszać słowa w całym swoim CV, skup się na rzeczywistych osiągnięciach. Pomyśl o przywództwie w zakresie czasowników. Zilustrować poprzednią zdolność przywódczą za pomocą fraz, które zawierają czasowniki takie jak osiągnięte, stworzone, dobrowolne, pod wpływem, wynegocjowane, uruchomione i wygrane. Te czasowniki pomagają konstruować konkretne stwierdzenia opisujące przeszłe doświadczenie przywódcze, posługując się liczbami, aby pomóc w ilościowym określeniu efektywności. Na przykład CV może zawierać wyrażenie "Negocjowany język umowy preferencyjnej w celu zmniejszenia kosztów ogólnych o 11 000 USD w dwuletnim okresie."

Obowiązki i zbywalne umiejętności

Doskonałą strategią przekazywania przywództwa, przy jednoczesnym zachowaniu w ramach krótkiego podsumowania, jest powiązanie wcześniejszych obowiązków z umiejętnościami zbywalnymi. Na przykład możesz powiedzieć: "Pozytywny wpływ na ogólną kulturę firmy dzięki mentorowaniu 15 nowych pracowników podczas pierwszych sześciu miesięcy zatrudnienia." Poprzednia odpowiedzialność - opieka nad nowymi pracownikami - jest bezpośrednio związana ze zbywalną umiejętnością przywódczą, która ma pozytywny wpływ na kulturę firmy. Sporządzanie oświadczeń resume w ten sposób pomaga zatrudniającym menedżerom wyobrazić sobie, w jaki sposób działania związane z przywództwem z poprzedniego zatrudnienia lub pracy wolontariackiej zostaną przeniesione do ich własnego biznesu.