Opis zadania Fabricatora

Wszystkie obiekty mechaniczne są sumą wielu części. Samochody, telewizory, a nawet zabawki są produkowane w fabrykach, w których ludzie budują te gotowe produkty, łącząc różne komponenty. Części mogą być montowane ręcznie lub przy użyciu specjalistycznych maszyn, a prace te są wykonywane przez producentów.

Obowiązki w pracy

Przed zmontowaniem jakiegokolwiek sprzętu, wytwórcy muszą przeczytać i w pełni zrozumieć instrukcje montażu, takie jak plany i szkice. Następnie muszą przejrzeć listę części do złożenia, upewniając się, że każdy z nich jest rozliczany. W oparciu o specyfikacje, producenci łączą sprzęt, wykonują pomiary, repozycjonują części i upewniają się, że każda część jest prawidłowo zamontowana i zabezpieczona. Oprócz montażu sprzętu, producenci identyfikują wszelkie błędy lub awarie. W przypadku stwierdzenia takiej nieefektywności producenci dokonują napraw i rozwiązują wszelkie możliwe problemy. Może to wymagać użycia dodatkowych narzędzi oraz zamawiania części zamiennych i innych materiałów eksploatacyjnych.

$config[code] not found

Wymagania szkoleniowe

Dyplom ukończenia liceum lub jego odpowiednik jest zazwyczaj minimalnym wykształceniem wymaganym do uzyskania zatrudnienia jako wytwórca. Chociaż większość producentów dowiaduje się o linach podczas pracy, niektóre firmy sponsorują programy szkoleniowe dla tych, którzy dopiero rozpoczynają karierę zawodową. Niektóre większe organizacje, takie jak producenci samolotów i firmy produkujące artykuły konsumpcyjne, wymagają od aplikacji posiadania dyplomu współpracownika, aby mógł zostać wzięty pod uwagę za zatrudnienie.

Must-have Skills

Chociaż początkujący wytwórcy nabywają wiele swoich umiejętności, skacząc do zawodu, pewne atrybuty są warunkami wstępnymi, aby odnieść sukces w roli. Wytwórcy muszą posiadać siłę fizyczną i wytrzymałość, ponieważ podnoszenie ciężkich przedmiotów i stawianie przez dłuższy czas jest normą w pracy. Pracownicy ci muszą również posiadać wyjątkową koordynację ręka-oko, aby precyzyjnie manipulować małymi przedmiotami. Ponadto wiele obiektów, z którymi współpracują producenci, często jest oznaczane kolorami, co wyklucza kandydatów na kolory z okupacji.

Stowarzyszenie zawodowe

Wytwórcy poszukujący możliwości rozwoju kariery i możliwości nawiązywania kontaktów mogą znaleźć profesjonalną przystań w firmie Fabricators & Manufacturers Association International. Założona w 1970 roku organizacja, zgodnie ze swoją misją, ma na celu sprowadzenie jej członków "razem przez rady technologiczne, programy edukacyjne" i wydarzenia sieciowe. MFA produkuje również FABTECH, największą konferencję poświęconą tej branży i publikuje różne publikacje skierowane do konkretnych sektorów w branży produkcji i produkcji.

Job Outlook i wynagrodzenie

Według amerykańskiego Biura Statystyki Pracy zatrudnienie wytwórców ma wzrosnąć zaledwie o 4 procent w okresie od 2012 do 2022 r., Wolniej niż w przypadku innych zawodów, w wyniku wzrostu wydajności procesów produkcyjnych, które wymagają mniejszej liczby pracowników. Przeciętne wynagrodzenie wypłacone osobom w tym zawodzie w 2012 roku wyniosło 28 580 $.

2016 Informacje o wynagrodzeniach dla asemblerów i producentów

Asemblers and fabricators zarobili medianę rocznej pensji w wysokości $ 31.150 w 2016 roku, zgodnie z amerykańskim Bureau of Labor Statistics. Na niższym poziomie, asembler i fabrykant zarobił 25 percentyla wynagrodzenie w wysokości 24.650 dolarów, co oznacza, że ​​75 procent zarobił więcej niż ta kwota. 75. percentyl wynagrodzenia to 39.970 $, co oznacza, że ​​25% zarabia więcej. W 2016 r. 1 819 300 osób było zatrudnionych w USA jako monterzy i wytwórcy.