Opis stanowiska analityka administracyjnego

Analitycy administracyjni pomagają zwiększyć efektywność organizacji, obniżając koszty i poprawiając wydajność. Analizują dane finansowe dla firmy lub organizacji i zapewniają budżet odpowiadający zarówno bieżącym, jak i przyszłym potrzebom. Czasami nazywani analitykami zarządzania, analitycy administracyjni muszą być kompetentni w zakresie podstawowych badań i programów komputerowych, ponieważ są odpowiedzialni za przygotowanie różnorodnych raportów danych.

$config[code] not found

Obowiązki w pracy

Analitycy administracyjni świadczą usługi administracyjne, budżetowe, organizacyjne i operacyjne dla działu lub firmy. Zajmują się badaniem, kompilowaniem i przygotowaniem danych finansowych i księgowych do badań i raportów oraz przygotowują wykresy, wykresy i inne informacje statystyczne z baz danych w celu jasnej i skutecznej analizy informacji. Korzystają z danych, aby pomóc organizacjom i firmom w przydzielaniu zasobów. Analitycy administracyjni mogą pomóc w opracowaniu, analizowaniu i wykonywaniu budżetów, a także oszacować przyszłe potrzeby organizacji. Mogą przygotowywać prezentacje, aby zaprezentować informacje, które przeanalizowali, i mogą tworzyć dokumenty i listy związane z raportami i danymi, które zbadali.

Wymagania edukacyjne

Od analityków administracyjnych wymaga się co najmniej tytułu licencjata, najlepiej w dziedzinie rachunkowości, finansów, biznesu, administracji publicznej, ekonomii, statystyki, nauk politycznych lub socjologii. Niektórzy pracodawcy mogą wymagać tytułu magistra. Czasami do formalnej edukacji można zastąpić doświadczenie związane z budżetem lub finansami.

Wiedza i umiejętności

Analitycy administracyjni muszą rozumieć zasady i praktyki biznesu i administracji publicznej. Muszą wiedzieć, jak korzystać z podstawowych metod badawczych. Niezbędne jest również opanowanie podstawowej matematyki i standardowej gramatyki języka angielskiego. Analitycy administracyjni potrzebują praktycznej wiedzy na temat powszechnie stosowanych aplikacji komputerowych ogólnego biura. Powinny mieć możliwość korzystania z tych programów do tworzenia dokumentów tekstowych, listów, arkuszy kalkulacyjnych, baz danych i prezentacji.

Średnia płaca

Według amerykańskiego Biura Statystyki Pracy średni przychód administratorów lub analityków zarządzania wynosił 89 990 USD rocznie. Osiemdziesiąt procent analityków zarabia od 45 200 do 145 920 USD rocznie. Najwięcej pracowało w firmach zarządzających, naukowych i technicznych, w których wynagrodzenie wynosiło średnio 105,030 USD rocznie.

Środowisko pracy

Analitycy administracyjni zwykle pracują w biurze. Większość zmian roboczych spędza się siedząc i pracując niezależnie przy biurku przed komputerem. Analitycy administracyjni zazwyczaj pracują 40 godzin tygodniowo, od poniedziałku do piątku, w normalnych godzinach pracy. Praca weekendowa zwykle nie jest wymagana.

2016 Informacje o wynagrodzeniach dla analityków zarządzania

Analitycy zarządzania wypracowali medianę rocznej pensji w wysokości 81 330 USD w 2016 r., Zgodnie z amerykańskim Biurem Statystyki Pracy. Na niskim poziomie analitykom zarządzania udało się zarobić 25 percentyl wynagrodzenia w wysokości 60 950 $, co oznacza, że ​​75 procent zarobiło więcej niż ta kwota. 75. percentyla wynagrodzenia wynosi 109.170 dolarów, co oznacza, że ​​25 procent zarabia więcej. W 2016 r. 806 400 osób zostało zatrudnionych w USA jako analitycy zarządzania.