Opis stanowiska dla Trust Accountants

Zaufanie jest umową prawną, w której specjalista zarządza zasobami beneficjenta powierniczego lub powiernika. Księgowy trust rejestruje transakcje powiernicze i sporządza sprawozdania finansowe zgodne z umowami powierniczymi, wytycznymi regulacyjnymi, praktykami branżowymi i zasadami rachunkowości. Ten specjalista ma zazwyczaj tytuł licencjata lub wyższy poziom wykształcenia w dziedzinie rachunkowości, finansów, inwestycji lub prawa podatkowego i może być certyfikowanym publicznym księgowym (CPA).

$config[code] not found

Funkcjonować

Księgowy fundusz powierniczy rejestruje pokwitowania i płatności gotówkowe trustu i okresowo przygotowuje "uczciwe" i kompletne sprawozdania finansowe, które są zgodne z ogólnie przyjętymi zasadami rachunkowości, przepisami dotyczącymi trustów, wymogami regulacyjnymi i praktykami branżowymi. ("Uczciwe" oznacza prawidłowe i obiektywne w terminologii rachunkowości.) Kompletne zapisy dotyczące zaufania obejmują cztery sprawozdania finansowe: sprawozdanie z sytuacji finansowej - lub bilans; zestawienie zysków i strat; zestawienie przepływów pieniężnych; oraz oświadczenie o kapitale powierniczym. Specjalista ds. Funduszy powierniczych zapewnia również, że procesy rejestracji finansowej trustu są adekwatne i "skuteczne" - czyli funkcjonalne.

funkcje

Poziom wynagrodzenia księgowego powierniczego zależy od wielkości zaufania, liczby beneficjentów, wykształcenia akademickiego, doświadczenia i branży. Mediana rocznego wynagrodzenia urzędników zajmujących się rachunkowością zaufania wyniosła 32 510 USD w 2008 r., A 10% z nich zarobiło ponad 49 260 USD, a dolne 10% zarobiło mniej niż 20 950 USD, jak podaje Bureau of Labor Statistics. Zaufany księgowy, który ma profesjonalną certyfikację, taką jak CPA lub analityk finansowy, zarabia więcej niż przeciętni profesjonaliści. Średnie roczne wynagrodzenie tych specjalistów wyniosło 59 430 USD w 2008 r., A dolne 10% zarobiło mniej niż 36 720 USD, a 10% z nich zarobiło ponad 102 380 USD - podało Biuro Statystyki Pracy.

Rodzaje

Księgowy trustu może być CPA, który pracuje dla publicznej firmy rachunkowej lub świadczy usługi księgowe lub audytowe dla banku powierniczego lub firmy prawniczej. Księgowy ds. Zaufania może również pracować w agencji rządowej, takiej jak Rezerwa Federalna lub Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Specjalista ten może również doradzać powiernikowi w zakresie strategii oszczędzania podatków lub sporządzać wiarygodne sprawozdania finansowe zgodne z zasadami rachunkowości.

Ramy czasowe

Księgowy z powiernictwem zwykle ma standardowy 40-godzinny tydzień pracy, ale okresowo może pracować dłużej, aby pomóc w zawieraniu comiesięcznych procedur zaufania i zgłoszeń prawnych, takich jak dokumenty SEC i Internal Revenue Service.

Geografia

Księgowy trustu zazwyczaj mieszka w mieście lub na przedmieściach, ale okresowo może podróżować, aby spotkać się z powiernikami. Na przykład powiernik z siedzibą w New Jersey może odwiedzić beneficjenta powierniczego w Colorado Springs w stanie Kolorado, aby potwierdzić duże płatności gotówkowe przekraczające 1 milion USD w ciągu kwartału.