Opis stanowiska Headhunter

Headhunterzy (zwani również rekruterami wykonawczymi) są zatrzymywani przez profesjonalne firmy (takie jak księgowość i kancelarie prawne), korporacje i jednostki rządowe w celu znalezienia wysoko wykwalifikowanych i wykształconych osób do różnych zawodów lub stanowisk. Rekruterzy wykonawczy korzystają z różnych technik, aby zabezpieczyć klientów i znaleźć wykwalifikowanych kandydatów do przydzielonego im wyszukiwania.

Headhunting / Executive Recruiting Firms

Headhunterzy zazwyczaj współpracują ze sobą w tak zwanych rekrutacjach wykonawczych lub firmach wykonawczych. Firmy te mogą być specjalistami (pracującymi w jednym zawodzie, takimi jak aktuariusze, pielęgniarki lub inżynierowie) lub specjalistami (pracującymi w różnych zawodach). Firmy ogólne mogą mieć rekruterów, którzy skupiają swoją uwagę w jednym obszarze lub zawodzie na podstawie własnego doświadczenia zawodowego i doświadczenia. Na przykład byłego bankiera można przypisać jako rekrutera w obszarze księgowości, finansów i bankowości.

$config[code] not found

Zabezpieczanie klientów

Podobnie jak w przypadku innych profesjonalnych firm, headhunterzy muszą znaleźć klientów do obsługi. Klienci headhunterów różnią się w zależności od specjalizacji firmy. Mogą to być szpitale, adwokaci, instytucje finansowe, okręgi szkolne lub organizacje non-profit. Headhunterzy stosują różne techniki zabezpieczania klientów. Obejmuje to nawiązywanie kontaktów z profesjonalnymi organizacjami, cold calling, sieci społecznościowe i reklamę.

Retainer lub przypadkowość

Łowcy głów są zatrudniani na podstawie zabezpieczenia lub na podstawie ewentualności. Za pomocą retainera headhunter jest wyłącznym rekruterem na to stanowisko lub organizację. Często jest on płacony za utrzymanie (lub zaliczkę) po zawarciu umowy, a następnie saldo po zakończeniu poszukiwania pracy. Dzięki umowie warunkowej headhunter może być lub nie być jedynym rekruterem tej firmy lub stanowiska. W umowie warunkowej headhunter lub firma wypłacana jest tylko wtedy, gdy kandydat został znaleziony i zatrudniony.

Znalezienie kandydatów

Po zatrzymaniu headhuntera w celu obsadzenia stanowiska, musi rozpocząć poszukiwanie odpowiedniego kandydata. Aby znaleźć kandydata, headhunterzy korzystają z wielu źródeł. Niektóre mogą publikować reklamy na różnych stronach internetowych lub publikować ogłoszenia w profesjonalnych czasopismach lub publikacjach. Można również nawiązywać połączenia z pracownikami stowarzyszonymi lub innymi, aby poprosić o możliwość skierowania.

Screening / Presenting Candidates

Potencjalni kandydaci są sprawdzani przez headhuntera, zanim zostaną przedstawieni klientowi. Najczęściej odbywa się to poprzez przegląd CV i wywiad telefoniczny. Może być więcej niż jedno spotkanie telefoniczne, zanim kandydat zostanie przedstawiony klientowi.

Po znalezieniu kilku silnych kandydatów headhunter prześle kandydatom dane uwierzytelniające. Na życzenie klienta headhunter zaplanuje pierwszą rozmowę. Często jest to rozmowa telefoniczna, a jeśli klient jest zainteresowany, zaplanowane jest spotkanie twarzą w twarz.

Kontynuacja / Zamknięcie umowy

Wreszcie headhunter będzie działał jako łącznik między potencjalnym pracownikiem a pracodawcą. Często headhunter może mieć do pokonania obiekcje jednej lub obu stron. Może to wymagać współpracy z obu stron w celu osiągnięcia porozumienia dotyczącego takich kwestii, jak wynagrodzenie lub świadczenia.

Wymagania dotyczące pracy / środowisko pracy

Headhunterzy najczęściej pracują w biurze. Jednak, ponieważ większość ich pracy odbywa się za pośrednictwem Internetu i telefonu, niektórzy mogą zdalnie (lub pracować z domu).

Rekrutacja kadry kierowniczej to niezwykle konkurencyjna dziedzina. Często jest wielu headhunterów walczących o tę samą umowę lub tego samego kandydata. W związku z tym osoby zainteresowane tą dziedziną muszą być pracowite, wychodzące, nastawione na sprzedaż i ambitne. Doświadczenie w specjalności, w której chcą rekrutować, jest korzystne, ale nie wymagane. Pomocna jest również wiedza z zakresu zasobów ludzkich, sprzedaży, public relations, edukacji lub podobnej dziedziny.