Opis zadania menedżera wdrażania

Menedżerowie wdrażania to informatycy, którzy koordynują analizę, pozyskiwanie, wdrażanie i instalowanie nowego sprzętu i oprogramowania. Ich zadaniem jest podejmowanie nowo zaprojektowanych systemów i pakietów oprogramowania i wdrażanie ich w celu pełnego wykorzystania operacyjnego. Ta kluczowa rola sprawiła, że ​​stali się nieocenionym i wysoko opłacanym personelem.

Dane wynagrodzenia

Według danych Glassdoor.com, według stanu na czerwiec 2014 r., Menedżerowie ds. Wdrożeń osiągnęli średnią roczną pensję w wysokości 96 756 USD w Stanach Zjednoczonych. Dla porównania, średnia roczna pensja dla wszystkich zawodów w całym kraju wyniosła 46.440 USD w maju 2013 r., Według Amerykańskiego Biura Statystyki Pracy. BLS oczekuje, że stanowiska menedżerów IT wzrosną o 15 procent w okresie od 2012 do 2022 roku, w porównaniu do 11 procent przeciętnie dla wszystkich zawodów.

$config[code] not found

Wymagania do pracy

Zadania te wymagają uzyskania tytułu licencjata lub magistra informatyki, inżynierii oprogramowania lub projektowania sieci. Kandydat na kandydata do wdrożenia musi również posiadać kilkuletnie doświadczenie w zakresie różnych technologii informatycznych, w tym udane wdrożenie IT lub doświadczenie projektowe. Kierownicy wdrożeń muszą być dostępni do pracy po normalnych godzinach pracy iw weekendy w celu przeprowadzenia testów. Inne wymagania pracy obejmują doskonałe umiejętności komunikacyjne, zarówno ustne i pisemne, a także zdolność do pracy bez nadzoru i dotrzymywać ściśle określonych terminów.

Natura pracy

Kierownicy wdrożeń pracują w zaciszu klimatyzowanych budynków biurowych i biur terenowych. Sprzęt i oprogramowanie związane z IT są delikatne i muszą być suche i chłodne. Rola jest praktyczna i wymaga pracy ze sprzętem i oprogramowaniem. Te możliwości wymagają również umiejętności pracy zespołowej z innymi specjalistami IT i kierownikami działów. Stanowisko wymaga dużej ilości komunikacji między lokacjami.

Obowiązki w pracy

Menedżerowie wdrażania zapewniają pełne wdrożenie, wdrożenie i działanie systemów sprzętu i oprogramowania. Planują proces wdrożenia i sekwencję nowych systemów i platform. Dotyczy to wszystkich systemów informatycznych, systemów komunikacji oraz, w niektórych przypadkach, systemów bezpieczeństwa sterowanych przez IT. W wielu przypadkach menedżerowie wdrażania muszą przygotować plany inżynieryjne, instrukcje, zmapowane diagramy systemu IT i pakiety instalacji technicznych. Odpowiadają za fazę realizacji projektu. Muszą komunikować się ze wszystkimi działami na temat postępów projektu.

Inne obowiązki pracownicze

Menedżer wdrażania musi mieć możliwość podróżowania i musi posiadać silne umiejętności zarządzania projektami lub nadzoru. Jest odpowiedzialny za rozmieszczenie i podłączenie personelu IT, a on musi nadzorować, przeglądać i oceniać swoją pracę.