Wytwórca soków Obowiązki i obowiązki

Producent soków działa w branży usług spożywczych. Wykonując obowiązki podobne do obowiązków barmana, osoba ta przyjmuje zamówienia od klientów i przygotowuje napoje bezalkoholowe, takie jak świeże soki owocowe i koktajle owocowe. Producenci soków zwykle otrzymują wynagrodzenie za godzinę. W zależności od środowiska mogą również otrzymywać nominalne wskazówki.

Tworzenie przyjemnego doświadczenia klienta

$config[code] not found Zdjęcie autorstwa Flickr.com, dzięki uprzejmości Ellie Van Houtte

Sokowirówka jest pierwszą twarzą, którą widzą klienci, gdy docierają do stoiska z sokami. Wytwórcy soków witają również klientów i angażują ich w rozmowę. Wytwórcy soków powinni być gotowi, by polecać produkty. Ważne jest dla nich zbudowanie relacji z klientami, aby zmienić ich w zwykłą klientelę.

Ogólne sprzątanie

Zdjęcie autorstwa Flickr.com, dzięki uprzejmości Tiffany Washko

Producent soków jest odpowiedzialny za obsługę, czyszczenie i konserwację wszystkich narzędzi (np. Mikserów, robotów kuchennych, noży do parowania), które są używane w pracy. Obejmuje to rozwiązywanie problemów, drobne naprawy i zarządzanie alertami, jeśli sprzęt jest nieodwracalny. Producent soków jest również odpowiedzialny za zapewnienie, że obszar przygotowywania żywności jest czysty, przestrzegając zasad pracodawcy i przepisów rządowych.

Zarządzanie pieniędzmi

Zdjęcie z serwisu Flickr.com, dzięki uprzejmości konta anonimowego

Producent soków może również być odpowiedzialny za prowadzenie kasy. Jeśli tak, ważne jest, aby ściśle przestrzegać zasad pracodawcy dotyczących obsługi transakcji gotówkowych i / lub kart kredytowych. Zwróć szczególną uwagę, aby klienci płacili odpowiednią kwotę, a szuflada kasowa koreluje z paragonami na koniec zmiany.

Wymagania ilościowe

Zdjęcie: Flickr.com, dzięki uprzejmości Vox Efx

Kandydaci do roli producenta soków muszą być w wieku uprawniającym do pracy lub posiadać ważne pozwolenie na pracę. Biegłość techniczna jest również wymagana, jeśli rola wymaga zarządzania kasą. Kandydaci muszą również być fizycznie sprawni fizycznie, ponieważ ta rola może wymagać stania przez dłuższy czas, a także podnoszenia ciężkich przedmiotów.

Przegląd przemysłu

Zdjęcie z Flickr.com, dzięki uprzejmości quacktaculous

Praca w branży usług gastronomicznych często odbywa się w niepełnym wymiarze godzin. Role te wymagają niewielkiej, jeśli w ogóle, formalnej edukacji. W rezultacie ponad jedna piąta wszystkich pracowników w tej dziedzinie to osoby w wieku od 16 do 19 lat. Biuro Bureau of Labor Statistics Stanów Zjednoczonych przewiduje, że zatrudnienie osób w branży spożywczej zwiększy się o 13 procent w latach 2006-2016..

Typowy podział pracy

Zdjęcie autorstwa Flickr.com, dzięki uprzejmości Shelly Hansen

Generator soków zwykle rozpoczyna zmianę, zapewniając, że dostępne są wszystkie materiały potrzebne do wykonania obowiązków. Obejmuje to podsumowanie wszystkich urządzeń, owoców, mleka i innych produktów żywnościowych, aby stworzyć napoje dla klientów. Przed otwarciem zakładu na cały dzień, producenci soków obierają i kotlety wszystkie owoce, które będą używane i organizuje je i przechowuje. Gdy stojak na sok zamknie się na cały dzień, sokowar wyrzuca wszystkie częściowo zużyte produkty spożywcze i odpowiednio zamyka i przechowuje resztę zgodnie z polityką sklepu oraz lokalnymi, stanowymi i federalnymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa żywności. Producent soków odnotowuje również wyczerpywanie zapasów, ostrzegając menedżera zmiany biegów, aby mógł zostać wymieniony przed rozpoczęciem kolejnej zmiany.