Zadania i obowiązki twórców gier wideo

Termin "twórca gier wideo" jest niejednoznaczny, ponieważ obejmuje projektantów, artystów i programistów, którzy pracują nad rozwojem gry. Wszystkie gry wideo śledzą proces poprzedzający produkcję, produkcję i postprodukcję. Czas trwania tego procesu zależy od zakresu produkcji i liczby osób pracujących nad nią.

Przedprodukcja

Pre-produkcja jest podstawą całego projektu. Podczas tej fazy główny projektant gry wyobraża sobie podstawowe pojęcia gry, takie jak fabuła, postacie, światy i gra. Inni projektanci biorą tę koncepcję i biegną wraz z nią, wraz z projektantem mechaniki gry, tworzącym mechanikę i twórców gier tworzących fabułę. Wszyscy projektanci następnie dokumentują swoje pomysły w dokumencie projektu gry, opisie gry i wszystkich jej funkcjach. Jest to przekazywane programistom, którzy tworzą prototyp na podstawie uwag projektowych. Następnie projektanci krytykują prototyp i w razie potrzeby korygują. Na tym etapie pojawiają się wydawcy, a programiści używają prototypu, aby zdobyć finansowanie od wydawcy, aby gra mogła kontynuować rozwój. Gdy gra jest finansowana, programiści sięgają głębiej w ramy, a artyści szkicują koncepcję.

$config[code] not found

Produkcja

W fazie produkcji projektanci, artyści i programiści używają stale aktualizowanego dokumentu projektowego do współpracy przy tworzeniu gry. Projektanci informują artystów, którzy wykorzystują swoją sztukę konceptualną, aby zapewnić programistom instrukcje dotyczące kodowania postaci i otoczenia. Następnie projektant modyfikuje pracę programisty i artysty, upewniając się, że ich aplikacje spełniają jego specyfikacje. Produkcja jest ciągłą serią prób i błędów oraz rewizji.

Postprodukcja

Kiedy gra wchodzi w fazę postprodukcji, jest prawie ukończona. Testerzy muszą zagrać w grę i przetestować ją pod kątem błędów. Następnie zgłaszają to projektantom i programistom, dzięki czemu można je natychmiast naprawić. Pracownicy kontroli jakości testują grę, grając w sposób, jakiego deweloperzy nie rozważali, próbując znaleźć sposób na "zerwanie" gry lub znalezienie błędów w projektowaniu lub programowaniu lub sztuce. Testerzy również szukają niezrównoważonych elementów w grze. Na przykład gra walki może zawierać postać z wadą, która może być narażona w takim stopniu, że łamie grę. Postprodukcja może trwać dość długo w zależności od zakresu gry i jej skuteczności w poprzednich fazach.

Umiejętności

Twórcy gier wideo muszą dobrze pracować jako część zespołu. Proces jest niesamowicie kooperatywny, a przy większych produkcjach niemożliwy bez pracy zespołowej. Programiści muszą mieć możliwość wyraźnego komunikowania się z osobami, które mają różne poglądy na ten sam temat. Programista, na przykład, spojrzy na coś w świecie gry inaczej niż projektant. Umiejętności w pisaniu skryptów i językach programowania są dodatkowym atutem dla projektantów i wymogiem dla programistów. Programiści z doświadczeniem w języku angielskim lub projektowym mogą również mieć przewagę w branży.