Opis stanowiska dla hotelu Doorman

Branża hotelarska była odpowiedzialna za 1,9 miliona miejsc pracy w 2008 r. Według Bureau of Labor Statistics. Stanowisko portiera hotelowego jest jednym z dużych katalogów miejsc pracy oferowanych przez przemysł noclegowy. Portierzy są również określani jako odźwierni w celu uwzględnienia kobiet, które pracują w terenie. Pozycje odźwiernych wymagają niewiele doświadczenia. Wymagania dotyczące wykształcenia są minimalne, a wskaźniki rotacji są wysokie, więc nie jest trudno uzyskać pozycję.

$config[code] not found

Obowiązki

Siri Stafford / Digital Vision / Getty Images

Portierzy i odźwierni tworzą przyjazne środowisko dla gości hotelowych i ułatwiają ich przyjazd lub odlot. Obejmuje to otwieranie drzwi, przywoływanie taksówek, witanie gości i przenoszenie ich do hotelu. Doormen może również być odpowiedzialny za utrzymanie porządku w miejscu pracy poprzez zamiatanie i usuwanie śmieci. Poza podstawowymi obowiązkami, odźwierni powinni pomagać gościom, udzielając wskazówek i dostarczając ważnych informacji na temat hotelu. Hotelowi portierzy stacjonujący w pobliżu wejścia również muszą mieć oko na podejrzane działania.

Edukacja

joingate / iStock / Getty Images

Niektórzy pracodawcy wymagają dyplomu ukończenia szkoły średniej lub ogólnego (GED), ale nie wszystkich. Wielu pracodawców unika wymagań edukacyjnych, więc obecni licealiści mogą wypełniać stanowiska w okresie letnim.

Umiejętności

Ponieważ odźwierni są pierwszymi pracownikami i regularnie kontaktują się z gośćmi, obsługa klienta i umiejętności komunikacyjne są koniecznością. Portierzy muszą zachować czysty, reprezentacyjny wygląd. Widoczne tatuaże, skrajne fryzury i nadmierna biżuteria nie są odpowiednie dla pracowników na tych stanowiskach. Gracze zespołowi, którzy dobrze przyjmują kierunek i wykazują inicjatywę, najlepiej nadają się do tego rodzaju pracy.

Warunki pracy

Spencer Platt / Getty Images Aktualności / Getty Images

Narażenie na ostre elementy zewnętrzne, w tym śnieg, deszcz i silny wiatr, jest powszechne, ponieważ na zewnątrz stacjonuje tak wielu portierów. Odźwierny większość dnia spędza na nogach. Od czasu do czasu jego stanowisko będzie zawierało biurko, na którym może usiąść, ale nie zawsze. Mundury są zwykle wymagane. Niektóre hotele wymagają odźwiernych do zaopatrywania się w własne mundury. Inni zapewniają stroje, które należy zwrócić po zakończeniu zatrudnienia. Harmonogramy pracy są różne. Większość portierów wykonuje ośmiogodzinną zmianę, ale ich godziny mogą być nieregularne. Hotele działają przez całą dobę; zmiany huśtawki i cmentarza są wymagane, aby zapewnić ciągłość własności nieruchomości. Pracownicy są również potrzebni w czasie wakacji.

Perspektywy pracy

Andrea Chu / Photodisc / Getty Images

Według danych Biura Statystyki Pracy, branża hotelarska i noclegowa ma wzrosnąć o 5 procent w latach 2008-2018, umożliwiając tworzenie nowych stanowisk. Oczekuje się, że w tym okresie rekompensata wzrośnie o 5 procent, chociaż wskaźnik ten znajduje się poniżej średniej krajowej.