Opis stanowiska asystenta ds. Leasingu

Asystenci wynajmujący pokazują i dzierżawią mieszkania, lokale mieszkalne, kamienice i domy mieszkalne. Asystenci zajmujący się wynajmem komercyjnym pokazują i wynajmują budynki biurowe, ale nie ma innych umiejętności niż asystent leasingowy. Celem asystenta leasingu jest dzierżawa nieruchomości na odpowiedzialnego dzierżawcę. Asystenci ds. Wynajmu mogą pracować dla indywidualnych właścicieli ziemskich, wspólnot mieszkaniowych lub firm zajmujących się nieruchomościami. Asystenci leasingowi nie wymagają licencji do pracy.

$config[code] not found

Opisy

Asystenci wynajmujący towarzyszą potencjalnym najemcom, aby obejrzeć wybrane przez siebie nieruchomości. Omawiają wielkość i układ pomieszczeń, lokalizację centrów handlowych i pobliskie szkoły. Rozmawiają również o cenie czynszu, standardach życia i warunkach umowy leasingu. Asystenci leasingowi mogą również negocjować warunki najmu i specjalne promocje.

Obowiązki

Asystent ds. Leasingu pokaże różne właściwości i wiedzę o układach i udogodnieniach, wypełniając umowę leasingu lub umowę z potencjalnym klientem. Będą zbierać depozyty czynszowe i miesięczne opłaty czynszowe. Ponadto asystent leasingu może skontaktować się z potencjalnymi najemcami, którzy pytali o wynajem konkretnej nieruchomości. Ta osoba może również pobierać raporty kredytowe na temat potencjalnych klientów i sporządzać wykazy dostępnych nieruchomości na wynajem. Asystent ds. Leasingu może również wykonywać inne obowiązki administracyjne, takie jak faksowanie, kopiowanie, powitanie gości i odbieranie połączeń telefonicznych.

Kwalifikacje

Niektóre kwalifikacje wymagają pracy w weekendy lub / i umiejętności mówienia dwujęzycznego. Przyjazne i profesjonalne podejście będzie koniecznością. Niezbędne będą także dobre umiejętności komunikacyjne. Oczekuje się, że ta osoba będzie szybko ucząca się, aktywna, czasami z wysoką energią i zorientowana na szczegół.

Doświadczenie

Wcześniejsze doświadczenie sprzedaży i umiejętności obsługi klienta są korzystne dla asystentów leasingowych. Wykształcenie wyższe nie jest obowiązkowe dla większości asystentów w zakresie leasingu, jednak pomoc w negocjowaniu wynagrodzenia może być pomocna lub licencjat. Pracodawca będzie szukał więcej doświadczenia jako asystent leasingu lub doświadczenie w nieruchomościach.

Środowisko

Asystent ds. Wynajmu będzie często stawał na nogach, pokazując nieruchomości różnym potencjalnym klientom i będzie podlegać różnym warunkom pogodowym. Zwykle będą się ubierać w biznes casual. Spędzają też część czasu w środowisku biurowym otoczonym przez jednego lub kilku asystentów leasingowych. Będą pracować przy własnym biurku z komputerem i będą utrzymywać aplikacje leasingowe. Osoba ta również spędza dużo czasu rozmawiając z różnymi ludźmi i musi dobrze komunikować się z innymi.

Korzyści

Asystent ds. Wynajmu zapewnia wewnętrzną wiedzę na temat nieruchomości, co stanowi korzyść dla potencjalnego najemcy. Ponadto asystenci ds. Wynajmu zazwyczaj mają cenne informacje na temat obszaru, na którym znajduje się nieruchomość, w tym informacje statystyczne na temat średniego dochodu, grup wiekowych, okręgu szkolnego oraz pobliskich sklepów i restauracji. Wreszcie, według stanu na dzień 8 czerwca 2010 r., Według Indeed.com, asystenci leasingowi wynoszą średnio 34 000 USD rocznie w Stanach Zjednoczonych.