Jak zostać agentem spedycyjnym

Agent spedycyjny jest pośrednikiem między klientami, którzy muszą przewieźć ładunek, a tymi przewoźnikami, którzy szukają dodatkowych towarów, aby zwiększyć ich ładowność. USA polegają na szybkim dostępie do produktów, a agenci spedycyjni pomagają to osiągnąć. Jako agent spedycyjny prowadzisz działalność samodzielnie. Poza poznawaniem branży spedycyjnej musisz rozwinąć znajomość branży. Przeanalizuj lokalną konkurencję i przeszukaj wszystko, co musisz zdobyć, zanim założysz sklep.

$config[code] not found

Opis stanowiska przedstawiciela ds. Ładunków

Agent spedycyjny poświęca swój dzień pracy na negocjowanie przystępnych cen za transport towarów z jednego miejsca do drugiego. Współpraca z klientami i firmami spedycyjnymi jest filarem tej pracy. Jako pośrednik, agent spedycyjny musi rozumieć potrzeby klienta, musi znać przepisy i przepisy dotyczące żeglugi i musi wykorzystywać moc perswazji, aby uzyskać niskie ceny od firm transportowych. Od początku do końca, agent spedycyjny jest odpowiedzialny za zapewnienie, że towary są dostarczane bezpiecznie do miejsca przeznaczenia. Kiedy coś pójdzie nie tak, agent spedycyjny musi użyć kreatywnych umiejętności rozwiązywania problemów, aby naprawić sytuację. Na przykład, jeśli pogoda grozi utrudnieniem dostarczenia przesyłki, agent spedycyjny może potrzebować znaleźć inną trasę lub przewoźnika.

Naucz się przemysłu

Sukces jako agenta transportowego zależy od zrozumienia, w jaki sposób działa ta branża. Rozważ śledzenie uznanego specjalisty, aby nauczyć się praktycznych umiejętności codziennego gwaru w branży. Możesz także czytać książki o zostaniu brokerem frachtowym lub wzięciu klas brokerów frachtowych. Możesz oczekiwać, że szkoła brokera frachtowego zajmie trzy tygodnie czasu lekcyjnego i dodatkowy tydzień na obserwację i praktyczne doświadczenie.

Uzyskaj wymagane certyfikaty

Zanim rozpoczniesz przenoszenie towarów, musisz uzyskać oficjalną autoryzację rządową. Złóż wniosek o numer Departamentu Transportu USA, a następnie zarejestruj licencję pośrednika frachtowego lub Organu Operacyjnego Przewoźnika. Możesz zrobić to wszystko przez Internet, wypełniając aplikację i płacąc opłatę. Należy oczekiwać od czterech do sześciu tygodni na otrzymanie zatwierdzenia wniosku. Po uzyskaniu licencji masz 10-dniowy okres oczekiwania, w którym użytkownicy mogą zgłaszać wątpliwości dotyczące Twojej aplikacji. Będziesz także potrzebować obligacji maklera frachtowego. Zapewnia to klientom pewność, że Twoja firma jest wiarygodna. Koszt obligacji zależy od wyniku kredytowego. Koszt obligacji waha się pomiędzy $937 i $3750. Warto również kupić ubezpieczenie ładunku i odpowiedzialności cywilnej.

Sieć z nośnikami

Zarabianie pieniędzy jako agent wysyłki opiera się na umiejętnościach twoich ludzi. Jeśli jesteś eksperckim negocjatorem, możesz zorganizować umowy, które zmniejszą koszty wysyłki i sprawią, że Twoja firma stanie się najlepszą opcją dla klientów. Podobnie, jeśli wprowadzisz wiele firm, firmy transportowe będą miały większe szanse na obniżenie cen. Rozwijanie relacji i realizowanie transakcji biznesowych ma kluczowe znaczenie dla sukcesu w branży spedycyjnej.

Wybierz lokalizację i materiały eksploatacyjne

Być może nie potrzebujesz fizycznej lokalizacji dla swojej firmy. Jeśli sprzedajesz swoje usługi i spotykasz się z odpowiednimi osobami, możesz rozpocząć działalność transportową od domu. Będziesz potrzebował komputera, drukarki, która może kopiować i FAKS, telefon i podstawowe materiały biurowe. Istnieją programy, które są przeznaczone do pośrednictwa w zakresie frachtu, które mogą być przydatne dla ciebie, z twoim połączeniem internetowym.

Przekazać infromacje

Gdy wszystko już masz, nadszedł czas, aby wprowadzić na rynek swoją firmę transportową. Zacznij od darmowych lub tanich opcji. Media społecznościowe i rozmowy twarzą w twarz są kluczem do sukcesu. Większość transakcji na dużą skalę jest wykonywana z powodu osobistych relacji. Organizuj spotkania z firmami, które korzystają z zewnętrznych jednostek wysyłkowych, i spotkaj się z różnymi firmami transportowymi. Gdy zdobędziesz pierwszą udaną ofertę, otrzymasz natychmiastowe odniesienie, które pomoże ci rozwinąć biznes.