Jak napisać opis zadania asystenta administracyjnego

Opisy stanowisk pracy asystenta administracyjnego powinny być dostosowane do potrzeb osoby i organizacji, której będą asystować. Powinni uważnie przemyśleć i zaplanować, zwłaszcza, że ​​może to być uznane za umowę prawną. Dobry opis zawiera szczegółową listę rzeczy do zrobienia i poziomy odniesienia dla asystenta administracyjnego.

Przedstaw podstawowe kategorie dla pracy. Powinny one obejmować tytuł (tj. Asystenta administracyjnego do wiceprezesa), departament, bezpośredniego przełożonego, ogólne obszary nadzoru, zadania, warunki zatrudnienia i kwalifikacje.

Wyjaśnij dokładnie, kogo pracownik ma asystować. Zapobiegnie to ewentualnym konfliktom biurowym w przyszłości. Jeśli asystent ten obsługuje pulę stanowisk, wyjaśnij to. Napisz na piśmie, czy ten asystent jest zatrudniony w pełni według uznania jednego z dyrektorów. Wskaż także łańcuch dowodzenia i właściwą strukturę raportowania.

Określ główne zadania. Uważaj na leniwy, catch-all zwroty do opisu pracy, takie jak "wszystkie niezbędne zadania." Być specyficznym. Czy asystent administracyjny będzie planował podróże, rezerwację zakwaterowania, dyktowanie, sporządzanie protokołów z posiedzeń, zarządzanie kalendarzem, organizowanie systemów plików czy nadzorowanie pracy innych asystentów? Dodaj je do listy punktorów z każdym punktem zaczynającym się od czasownika działania (konserwacja, sortowanie, nadzorowanie, tworzenie, definiowanie, przypominanie itp.).

Określ niezbędne cechy, aby uzyskać doskonałą wydajność. Powinny one być tak szczegółowe jak to tylko możliwe. Na przykład, poproś o doświadczenie w programach Word, Excel i Photoshop zamiast umiejętności obsługi komputera.

Ustanowić odpowiedni poziom wykształcenia i doświadczenia. Powinno to być oparte na konkretnych wymaganych obowiązkach. W przypadku niektórych stanowisk asystenta administracyjnego wymagany jest jedynie dyplom ukończenia szkoły średniej. Jednakże może być pożądane uzyskanie dyplomu ukończenia college'u w zakresie administracji biznesowej lub innego oficjalnego szkolenia sekretarza. W przypadku asystentów administracyjnych wysokiego szczebla wcześniejsze doświadczenie jest koniecznością.

Wskazówka

Zachowaj ostrożność, sprawdzając opis stanowiska pod kątem wszelkich stwierdzeń, które mogą być postrzegane jako szkodliwe lub niezgodne z prawem.