Opis stanowiska dla koordynatora Escrow

W transakcjach dotyczących nieruchomości funkcjonariusze depozytowi działają jako pośrednicy między sprzedawcą, kupującym i pożyczkodawcą i ułatwiają przepływ środków zgodnie z warunkami umowy o nieruchomości. Zanim jednak zostanie agentem depozytowym, wielu specjalistów od nieruchomości najpierw nauczy się działalności i zdobędzie doświadczenie pracując jako koordynator lub asystent depozytowy. Pracując pod nadzorem kierownika, koordynatorzy depozytów zapoznają się z dokumentami prawnymi i szczegółami związanymi z procesem escrow.

$config[code] not found

Funkcjonować

Koordynatorzy Escrow pomagają organizować i składać umowy dotyczące nieruchomości oraz inne formalności związane ze sprzedażą nieruchomości. Pomagają również koordynować proces escrow i zapewniają wsparcie administracyjne dla różnych działów zajmujących się transakcjami dotyczącymi nieruchomości. Deponenci Escrow również często komunikują się z kredytodawcami, kupującymi, sprzedającymi, pośrednikami, agentami i firmami zajmującymi się tytułowaniem w sprawie sprzedaży lub refinansowania nieruchomości. Oprócz śledzących funkcjonariuszy depozytowych, koordynator pomaga im w procesie pośrednictwa w transakcjach, przygotowując raporty o tytułach i wypełniając wszelkie formularze wymagane do transferu środków między sprzedającym a kupującym.

Edukacja

Podczas gdy większość biur przyjmuje kandydatów z dyplomem ukończenia szkoły średniej i wystarczającym szkoleniem escrow, firmy prawne mogą wymagać licencjata z finansów lub księgowości na stanowiskach koordynatora depozytowego. Kursy w biznesie lub nieruchomościach są wspólne dla koordynatorów depozytów, którzy chcą awansować na stanowiska oficerów depozytowych lub doskonalić umiejętności obsługi klienta (patrz Zasoby).

Umiejętności

Zadania koordynatora Escrow wymagają podstawowych umiejętności obsługi komputera i znajomości aplikacji Microsoft Office, takich jak Word, Outlook i Excel. Kandydaci powinni umieć wykonywać podstawowe obliczenia, pracować pod presją i spełniać napięte terminy. Niektóre firmy prawne wymagają, aby koordynatorzy depozytów byli w stanie czytać i analizować formularze bankowe, dokumenty prawne i sprawozdania finansowe. Dział Escrow zwykle zatrudnia kandydatów z co najmniej jednym do trzech lat doświadczenia w pracy w branży nieruchomości lub pożyczek. Ponadto koordynatorzy depozytów muszą dobrze współpracować z klientami, adwokatami i odpowiadać na wspólne zapytania dotyczące nieruchomości przez telefon i na piśmie.

Wynagrodzenie

W kwietniu 2010 r. Witryna SimplyHired.com poinformowała, że ​​średnia pensja koordynatora depozytowego w Stanach Zjednoczonych wynosiła 42 000 USD. Jednak liczba ta różni się w zależności od poziomu doświadczenia, lokalizacji i wykształcenia. Deponenci Escrow, którzy są nowicjuszami w firmie depozytowej lub rozpoczynają karierę zawodową, mogą otrzymywać wynagrodzenie za godzinę. Według portalu Education-portal.com, asystenci depozytowi otrzymują wynagrodzenie w wysokości zaledwie 10 USD za godzinę, zanim przejdą do roli oficera depozytowego.

Potencjał

Biuro Statystyki Pracy (BLS) przewiduje ujemny wzrost dla specjalistów ds. Depozytów w latach 2008-2018. BLS przytacza takie czynniki, jak niedawny spadek i zmienność na rynku nieruchomości. Możliwości zatrudnienia wzrosną dla profesjonalistów zajmujących się depozytem, ​​gdy rynek nieruchomości odbije się, a ceny nieruchomości wzrosną.