Opis stanowiska starszych asystentów wykonawczych

Według raportu Bureau of Labor Statistics (BLS) z maja 2008 r. "Workbook Outlook Handbook, wydanie 2010-11", sekretarki i asystenci administracyjni stanowią największe zajęcie w Stanach Zjednoczonych. Prawie każda firma zatrudnia asystentów administracyjnych i wykonawczych do zarządzania codziennymi działaniami prowadzącymi firmy, agencje rządowe, uniwersytety i organizacje non-profit. Asystenci wyższego szczebla zajmują zaawansowane stanowiska administracyjne i zazwyczaj wspierają najwyższe kierownictwo w dużych korporacjach.

$config[code] not found

Funkcjonować

Oprócz wykonywania podstawowych obowiązków administracyjnych, takich jak odpowiadanie, kontrola i kierowanie rozmowami telefonicznymi, starsi asystenci wykonawczy są przydzielani do świadczenia usług sekretarskich dla kadry kierowniczej, takiej jak prezesi i dyrektorzy generalni. Są odpowiedzialni za planowanie podróży i spotkań, rejestrowanie i archiwizowanie dokumentacji biznesowej oraz przygotowywanie porządku obrad i notatek. Mogą one jednak również nadzorować innych asystentów wykonawczych i szkolić personel administracyjny w zakresie sprzętu biurowego, elektronicznych baz danych i innych systemów wewnętrznych. Inne obowiązki przypisane starszym asystentom wykonawczym obejmują opracowywanie i korektę notatek, tworzenie wykresów, wykresów i tabel dla raportów oraz zarządzanie przychodzącą i wychodzącą pocztą.

Edukacja

Kandydaci powinni mieć co najmniej dyplom ukończenia szkoły średniej i 5-7 lat doświadczenia jako asystent wykonawczy. Jednak niektórzy pracodawcy preferują kandydatów z wyższym wykształceniem, jako że rola asystenta wyższego szczebla zazwyczaj wspiera najwyższe stanowiska kierownicze. Chociaż szkolenie w miejscu pracy jest powszechne, kształcenie ustawiczne jest integralną częścią asystentów wykonawczych, którzy chcą odświeżyć i wzmocnić swoje umiejętności komputerowe i biurowe. Kursy online są dostępne dla profesjonalistów, którzy chcą nauczyć się nowych technologii skanowania, oprogramowania i repozytoriów danych. Asystenci wykonawczy mogą również uzyskać certyfikat jako Certified Professional Secretary lub Certified Administrative Professional za pośrednictwem International Association of Administration Professionals (patrz zasoby).

Umiejętności

Asystenci wyższego szczebla powinni mieć silne umiejętności pisania, pisania i mówienia. Wymagana jest doskonała obsługa klienta i umiejętności interpersonalne, ponieważ starsi asystenci wykonawczy mają do czynienia z wieloma osobowościami i poziomami w organizacji i poza nią. Pracodawcy poszukują kandydatów z optymizmem, profesjonalizmem i pozytywnym nastawieniem. Asystenci wyższego szczebla muszą również biegle posługiwać się aplikacjami komputerowymi, takimi jak Microsoft Word, Excel i PowerPoint, badaniami Internetu i zarządzaniem projektami.

Wynagrodzenie

Według BLS średnia mediana wynagrodzeń dla sekretarzy wykonawczych i asystentów administracyjnych wynosiła 40 030 USD w maju 2008 r. Jednakże zarobki różnią się w zależności od pracodawcy i branży. Na przykład BLS stwierdza, że ​​sekretarze wykonawczy zatrudnieni przez miejskie agencje rządowe zarabiają średnio 41,880 USD rocznie. PayScale informuje, że wyższe stanowiska asystenta kierowniczego w Stanach Zjednoczonych osiągnęły średnią pensję w wysokości od 46 174 USD do 64 868 USD w maju 2010 roku.

Potencjał

BLS przewiduje, że role sekretarza i asystenta administracyjnego wzrosną o 11 procent w latach 2008 i 2018 z powodu wzrostu gospodarczego i pracowników wychodzących z sektora. Rozwijające się branże, takie jak budownictwo, edukacja, usługi społeczne, technologia i nauka, będą miały największe możliwości zatrudnienia dla asystentów administracyjnych. Ponadto pracownicy posiadający silne umiejętności komputerowe i komunikacyjne, a także rozległe doświadczenie sekretarskie, będą mieli najlepsze perspektywy pracy w 2018 roku.

2016 Informacje o wynagrodzeniach dla sekretarzy i asystentów administracyjnych

Sekretarze i asystenci administracyjni uzyskali medianę rocznej pensji w wysokości 38.730 USD w 2016 r., Zgodnie z amerykańskim Biurem Statystyki Pracy. Na niskim poziomie sekretarze i asystenci administracyjni zarabiali 25 centymetrową pensję w wysokości 30 500 $, co oznacza, że ​​75 procent zarabia więcej niż ta kwota. 75. percentyl wynagrodzenia to 48 680 $, co oznacza, że ​​25% zarabia więcej. W 2016 r. 3 994 400 osób było zatrudnionych w USA jako sekretarze i asystenci administracyjni.