Opis stanowiska trenera systemów

Trener systemów to ktoś, kto kształci i instruuje pracowników firmy, jak korzystać z różnych programów komputerowych, oprogramowania i wewnętrznych sieci komputerowych. Ci, którzy pracują w tym sektorze, muszą oczywiście mieć silne doświadczenie w technologii informacyjnej, a rodzaj systemów, których będą uczyć zależy od środowiska, w którym pracują.

Funkcjonować

Trenerzy systemów pracujący w korporacjach najprawdopodobniej szkolą personel, aby znał oprogramowanie, które będzie używane w codziennym prowadzeniu firmy. Programy takie jak Microsoft i Excel są częstymi przykładami. Ci, którzy uczą w szkołach lub ośrodkach kariery zawodowej, będą musieli być w stanie uczyć wielu różnych aplikacji wykorzystywanych w biznesie, oprócz wiedzy o tym, jak działa internet i jak uzyskać z niego jak najwięcej. Publiczność trenera systemów będzie się wahać od osób w firmie do dużych grup ludzi w centrum kariery.

$config[code] not found

Kwalifikacje

Ci, którzy chcą pracować w szkołach lub ośrodkach kariery, zazwyczaj muszą ukończyć czteroletni program studiów w dziedzinie informatyki. Niektóre mogą również wymagać, aby kandydaci posiadali również zaświadczenie o nauce. Jednak wielu trenerów systemów jest samoukiem, a ci, którzy pracują jako konsultanci lub trenerzy korporacyjni, mogą nie mieć wykształcenia uniwersyteckiego, polegając na doświadczeniu zdobytym przy użyciu różnych pakietów oprogramowania. Istotna w tej roli jest także umiejętność dobrego komunikowania się ze społeczeństwem.

Warunki

Warunki pracy trenera systemów będą się różnić w zależności od pracodawcy. Osoby pracujące dla korporacji będą miały biura, podczas gdy osoby pracujące dla szkół będą miały siedzibę w klasie lub pracują w laboratorium komputerowym. W takich przypadkach przepracowane godziny będą odpowiadały zwykłym godzinom pracy od poniedziałku do piątku od 9 do 17.00. W niektórych przypadkach konsultanci mogą być zobowiązani do pracy w domu klienta poza godzinami pracy.

Horyzont

Według danych Biura Statystyki Pracy w 2008 r. W USA było 205 000 instruktorów systemów. Oczekuje się, że sektor ten będzie rósł szybciej niż średnia krajowa dla wszystkich miejsc pracy do 2018 r. Wynika to z coraz częstszego korzystania z komputerów i komputerów. Internet w firmach i firmach w całych Stanach Zjednoczonych Firmy będą musiały zatrudniać trenerów systemów, aby utrzymać starzejącą się siłę roboczą z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi w dziedzinie oprogramowania.

Zyski

Według danych Bureau of Labor Statistics, średnie zarobki trenera systemów w 2008 roku wyniosły 55,310 USD. Najlepsze 10 procent zarobiło ponad 85 860 USD rocznie, a najniższe 10 procent zarobiło mniej niż 30 120 USD rocznie. Średnia płaca godzinowa w 2008 roku wynosiła 26,59 $.

2016 Informacje o wynagrodzeniach dla specjalistów ds. Szkoleń i rozwoju

Specjaliści ds. Szkoleń i rozwoju uzyskali w 2016 r. Średnią roczną pensję w wysokości 59 020 USD, według amerykańskiego Biura Statystyki Pracy. Na niskim poziomie specjaliści ds. Szkoleń i rozwoju zarobili 25 percentyla wynagrodzenie w wysokości 42,950 $, co oznacza, że ​​75 procent zarabia więcej niż ta kwota. 75. percentyla wynagrodzenia wynosi 79.280 dolarów, co oznacza, że ​​25 procent zarabia więcej. W 2016 r. 282,800 osób było zatrudnionych w USA jako specjaliści ds. Szkoleń i rozwoju.