Role i obowiązki menedżera ds. Marketingu w branży hotelarskiej

Kierownik ds. Marketingu hotelowego proponuje i wdraża pełen zestaw strategii marketingowych, aby budować świadomość na temat hotelu i promować lojalność klientów. Wysiłki marketingowe zazwyczaj obejmują reklamy drukowane i elektroniczne, które są skierowane do byłych gości, a także próbują przyciągnąć nowych klientów. Menedżerowie ds. Marketingu curry faworyzują klientów, zapewniając ich zadowolenie z pobytu i powrotu.

Podstawowe obowiązki

Twoim głównym obowiązkiem jako menedżera ds. Marketingu hotelowego jest upewnienie się, że ludzie wiedzą o hotelu, jego udogodnieniach i usługach. Być może trzeba będzie zbadać, co spodoba się gościom. Będziesz także współpracować z innymi działami, aby upewnić się, że goście będą chcieli wybrać Twój hotel. Na przykład możesz mieć wpływ na stawki za pokój lub pakiety gościnne; możesz również obsługiwać zapytania gości. Będziesz także rozwijać i nadzorować różne typy kampanii marketingowych, na przykład takie, które wykorzystują media społecznościowe, direct mail lub e-mail.

$config[code] not found

Obowiązki wtórne

Ocenisz efektywność swoich kampanii marketingowych i dokonasz odpowiednich korekt. Jako menedżer ds. Marketingu możesz również zatrudniać i szkolić personel marketingowy, a także planować, przypisywać i kierować pracą. Częścią zarządzania personelem może być także ocena wydajności, rozpatrywanie skarg i rozwiązywanie problemów.

Edukacja i doświadczenie

Większość pracodawców wymaga posiadania tytułu licencjata z marketingu, gościnności lub biznesu oraz od trzech do pięciu lat doświadczenia. Twoje doświadczenia powinny odzwierciedlać rosnący poziom odpowiedzialności, na przykład w marketingu, sprzedaży, planowaniu wydarzeń, reklamie, public relations i promocjach. Potencjalny pracodawca oczekuje, że uzyskasz udokumentowane doświadczenie w zwiększaniu przychodów i budowaniu świadomości marki i lojalności.

Umiejętności

Twój sukces zależy od umiejętności skutecznego komunikowania się. Powinieneś mieć silne umiejętności badawcze, wiedzę o branży hotelarskiej i być w stanie zwięźle podsumować, co twój pracodawca może zrobić, aby przyciągnąć klientów i stworzyć lojalność klientów. Powinniście korzystać z mediów społecznościowych i śledzić zmiany trendów i działań marketingowych. Powinieneś czuć się komfortowo, używając programów do edycji tekstu i arkuszy kalkulacyjnych, takich jak Microsoft Word i Excel. Niektórzy pracodawcy mogą wymagać od Ciebie płynnego posługiwania się więcej niż jednym językiem, w zależności od rodzaju gości, którzy prawdopodobnie zostaną w hotelu. Powinieneś być w stanie identyfikować i rozwiązywać problemy, dobrze pracować zarówno na własną rękę, jak iz innymi, mieć postawę, którą można zrobić i być w stanie rozwijać relacje z zewnętrznymi dostawcami.