12 pomysłów na lepsze spotkanie biznesowe

Bycie najlepszym przedsiębiorcą oznacza objęcie przywództwa. Kiedy dajesz innym przedsiębiorcom możliwość łączenia się ze sobą, zyskujesz nie tylko zaufanie (i potrzebne wsparcie), ale także przyciągasz do lokalnej społeczności. Jak więc upewnić się, że spotkania biznesowe przebiegają pomyślnie, a nie kolejna nudna godzina koktajlu?

Aby się o tym przekonać, zwróciliśmy się do członków Rady Młodego Przedsiębiorcy, organizacji działającej na zasadzie zaproszenia, składającej się z odnoszących sukcesy przedsiębiorców, następującej kwestii:

"Jaka jest jedna najlepsza praktyka prowadzenia skutecznej grupy spotkań biznesowych dla przedsiębiorców?"

Oto, co członkowie społeczności YEC mieli do powiedzenia:

1. Zaplanuj z wyprzedzeniem

"Najlepszą praktyką prowadzenia udanej grupy przedsiębiorców dla przedsiębiorców jest czas na zaplanowanie wydarzenia z wyprzedzeniem. Stwierdziłem, że najlepiej jest zaplanować co najmniej od trzech do czterech tygodni z wyprzedzeniem, więc jest wystarczająco dużo czasu, aby opracować wszystkie szczegóły, znaleźć miejsce i upewnić się, że każdy przedsiębiorca uczestniczący w grupie spotkań jest w stanie poczynić przygotowania do dzień. "~ Jay Wu, A Forever Recovery

2. Wejdź do swojej wcześniejszej lokalizacji

"Wejdź wcześniej do swojego miejsca i upewnij się, że wszystko jest w porządku. Obejmuje to zapewnienie wystarczającej liczby miejsc siedzących i upewnienie się, że wszystkie urządzenia audio / wideo działają prawidłowo. Jednym z twoich celów podczas prowadzenia spotkania biznesowego jest zaimponowanie, a jeśli spotkanie napotyka przeszkodę, jest mało prawdopodobne, aby osiągnąć ten cel. "~ Andrew Schrage, Money Crashers Personal Finance

3. Pobierz grę startową do wersji demonstracyjnej

"To najlepszy sposób, aby zaprosić kogoś, aby zobaczył, o czym jest spotkanie. Co więcej, jest to niemal natychmiastowy sposób na uczynienie go wartościowym dla nich. Słuchacze słyszą, nad czym pracują, chcą usłyszeć więcej, a za każdym razem jest tam rodzina ludzi. "~ Derek Flanzraich, Greatist

4. Podaruj każdemu znacznik nazwy

"Uwielbiam poznawać ludzi, ale okropnie pamiętam imiona. Jeśli wszyscy mają plakietki, znacznie łatwiej jest wprowadzać i budować relacje. Punkty premiowe, jeśli zachęcisz wszystkich do dołączenia obsługi swojego Twittera, nazwy firmy lub "Jestem zainteresowany …". "~ Kelly Azevedo, She's Got Systems

5. Twórz jasne cele i oczekiwania

"Wiele osób dołącza do społeczności, ponieważ biorą udział w wydarzeniu z tej społeczności. Kiedy już to zrobią, organizator musi pracować, aby ich tam zatrzymać. Zapewnienie jasnej deklaracji misji i przestrzeganie jej jest niezbędne w rozwoju i utrzymaniu społeczności. Jeśli celem są wydarzenia edukacyjne, nie rób szczęśliwych godzin. Ludzie przyłączają się z powodu tego, co oferujecie z góry i utrzymanie tego jako punktu odniesienia jest kluczowe. "~ Aron Schoenfeld, Do It In Person LLC

$config[code] not found

6. Zorganizuj określone tematy dyskusji

"Nie ma nic gorszego niż spotkanie biznesowe bez żadnego kierunku. Grupy, które nie mają fokusu, będą siać i umierają bardzo szybko. Może się to odbywać w formie rozmów, wydarzeń itp. Jeśli dasz wszystkim coś do powiedzenia, stworzy to środowisko uczenia się i znaczących połączeń, co ostatecznie jest celem spotkania. "~ James Simpson, GoldFire Studios

7. Bądź poufny

"Rozpocznij każde spotkanie biznesowe z wyraźnym oświadczeniem, że wszystko udostępnione w grupie powinno pozostać w grupie. Świadomość, że dyskusje są poufne, może pomóc założycielom otworzyć i podzielić się prawdziwymi problemami, takimi jak brak środków pieniężnych lub trudny pracownik. I mogą uczyć się od przedsiębiorców, którzy przeszli przez te sytuacje wcześniej. "~ Bhavin Parikh, Magoosh Test Prep

8. Ustaw dźwięk natychmiast

"Stwórz kulturę, którą masz nadzieję mieć dla swojej grupy na pierwszym wydarzeniu. Zrób to, układając pokój ze swoimi kontaktami, którzy wiedzą, co masz na myśli, i niech słowo rozprzestrzeni się z tego miejsca. Prowadzę kilka takich wydarzeń, a robiąc to, byłem w stanie hodować je wykładniczo zarówno lokalnie, jak i po całym kraju - wszystkie te same wartości i misje. "~ Darrah Brustein

9. Skoncentruj się na relacjach

"Przedsiębiorcy są podekscytowani, aby stać się częścią czegoś, co rośnie i staje się wielkim, więc wykorzystaj te pragnienia, pomagając nam nawiązywać kontakty z innymi marzycielami, ludźmi, z którymi możemy się dzielić, uczyć się od i z którymi możemy odkrywać nowe możliwości. Skup się mniej na byciu cool, a bardziej na byciu człowiekiem. "~ Corey Blake, firmy z okrągłym stołem

10. Uczyń to wyłącznym

"Ustaw swoją grupę jako zaproszoną, aby była bardziej ekskluzywna i zapewniać kontrolę jakości. Wielu najlepszych przedsiębiorców, których znam w Londynie, już nie zawraca sobie głowy ogólnymi spotkaniami biznesowymi, a tworząc grupę zapraszającą tylko z silnym rdzeniem, wzbudzisz duże zainteresowanie ze strony tych aspirujących członków. Dodatkowo, znajomość twojej niszy jest bardzo ważna w dzisiejszym zatłoczonym krajobrazie. "~ Christopher Pruijsen, StartupBus Africa

11. Zbuduj społeczność wspomagającą

"Największą wartością grupy spotkań są ludzie. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​uruchomienie grupy programistów o wartości 500 plus (Seattle Unity3D User Group) i budowanie społeczności wspierającej jest kluczem do zaangażowania większej liczby osób i połączenia ich w celu tworzenia większych i lepszych rzeczy. Pomóż ludziom poznać się na poziomie osobistym dzięki Hangoutom społecznościowym i nadaj grupie swobodny, ale wspierający ton. "~ Brandon Wu, Studio Pepwuper

12. Rozmieść pomocne zadania

"Najtrudniejsza część spotkania biznesowego to pierwsze 15 minut. Chcesz zrównoważyć strukturę z wolnością, aby ludzie nie biegali do łazienki, aby uniknąć ćwiczeń. Ułóż kilka wyzwań, które mają wyraźne osobiste korzyści dla uczestników, ale nie mają ostatecznego terminu. Celem może być poznanie trzech nowych wartościowych aplikacji lub znalezienie dwóch osób, dla których możesz dokonać prezentacji. Pomóżcie sobie nawzajem. "~ Heidi Allstop, Spill

Koncepcja spotkania biznesowego Photo przez Shutterstock

4 Komentarze ▼