"Promuj się" posiada cenne porady dla osób poszukujących pracy w wieku Y.

Czy zdarzyło się kiedyś, że nowe pokolenie zostało przyjęte do świata pracy z otwartymi ramionami?

Nie jestem pewny. Kiedy to piszę, zastanawiam się nad najnowszą książką Dana Schawbela "Promuj się: nowe zasady sukcesu kariery".

A ja kieruję rantami Archiego Bunkera do jego zięcia "Mięso Głowa" o tym, jak bezużyteczne jest nowe pokolenie. Wygląda na to, że nic się nie zmieniło od lat 70. do dziś. Oczywiście, jeśli pochodzisz z młodszego pokolenia, prawdopodobnie nie masz pojęcia, kim jest Archie Bunker, ani też zięć Meat Head. Ale dygresję.

Przypadek nieodwzajemnionej miłości

Sprawdź statystyki dotyczące relacji między pracownikami Gen Y a ich menedżerami, których wyciągnąłem z mojej kopii recenzji:

  • 59% pracowników grupy Y pozytywnie ocenia swoich menedżerów i wierzy, że mogą zaoferować im doświadczenie. 49% uważa, że ​​ich menedżerowie mogą oferować mądrość, a 33% uważa, że ​​mają wolę mentora.
  • Ci menedżerowie mają jednak ogólny negatywny pogląd na swoich pracowników z Gen Y. 51% twierdzi, że ma nierealne oczekiwania odnośnie wynagrodzenia. 47% uważa, że ​​mają kiepską etykę pracy, a 46% twierdzi, że łatwo się rozprasza.

Ogólnie rzecz biorąc, nie to, co nazwałbym środowiskiem pracy wzajemnego szacunku. Ale to już wiedziałeś. Być może nie wiedzieliśmy, że pomimo naszego 7% bezrobocia, istnieje ponad 3 miliony miejsc pracy, które są niewypełnione z powodu braku niewykwalifikowanych pracowników.

To duży problem, a nie taki, który rozwiązuje Schawbel Promuj się . To, co robi, oferuje czytelnikowi unikalne umiejętności i strategie, które będą potrzebne, aby osiągnąć sukces (i zdobyć pracę) dzisiaj i przez resztę kariery zawodowej.

Myślę, że najlepiej tu mówi, na stronie drugiej książki:

Oto sytuacja. Gospodarka jest do bani, co sprawia, że ​​wielu ludzi boi się rzucić pracę, ponieważ nie będą w stanie znaleźć nowej. Przedsiębiorczość nie jest łatwa, a tradycyjna edukacja uniwersytecka nie jest gwarancją przyszłego sukcesu, jakim była kiedyś. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele innych sposobów na przejęcie kontroli nad swoją karierą bez rezygnacji z pracy, samodzielnego strajkowania lub nagrywania dyplomu.

Promuj się to Manifest nowoczesnego miejsca pracy

Znam Dana Schawbla od kilku lat i jedną z rzeczy, które uwielbiam w nim, jest to, że naprawdę jest on idealną postacią pracowników Gen Y. (Hej Dan, jeśli to czytasz, nie pozwól, by to poszło do twojej głowy). We wszystkich swoich książkach podjął się zadania bycia pomostem do luki pokoleniowej. Próbuję powiedzieć, że Dan jest szczególnie utalentowany w rozmowach z młodą i doświadczoną publicznością w sposób, który pomaga im zrozumieć się nawzajem i współpracować.

Promuj się jest doskonałym przykładem tego. Schawbel's Badanie oczekiwań miejsca pracy w Gen Y jest podstawą tej książki. Jest to wynik wywiadów przeprowadzonych przez firmę Schawbel z 79 pracownikami z 69 globalnych firm z różnych branż, w tym z firm Mariott, NBC, Universal, Dreamworks, GE, Cisco i wielu innych.

Opierając się na wynikach, podsumował następujące 14 zasad dzisiejszego środowiska pracy i jak się promować, wykonując następujące czynności:

  1. Twój opis stanowiska to dopiero początek.
  2. Twoja praca jest tymczasowa.
  3. Będziesz potrzebował wielu umiejętności, których prawdopodobnie nie masz w tej chwili.
  4. Twoja reputacja jest największym atutem, jaki masz.
  5. Twoje życie osobiste jest teraz publiczne.
  6. Musisz zbudować pozytywną obecność w nowych mediach.
  7. Będziesz musiał pracować z ludźmi z różnych pokoleń.
  8. Kariera twojego szefa jest najważniejsza.
  9. Wygrywa ten, który ma najwięcej połączeń.
  10. Pamiętaj o zasadzie jednego.
  11. Jesteś przyszłością.
  12. Przedsiębiorczość jest dla wszystkich nie tylko właścicieli firm.
  13. Godziny minęły, osiągnięcia są w toku.
  14. Twoja kariera leży w twoich rękach, a nie w twoim pracodawcy.

Daje to podstawę dla całej książki. W książce znajduje się jedenaście rozdziałów i chociaż nie mają one nazwy czternastu punktów, każdy rozdział będzie odnosił się do tych nowych zasad i daje czytelnikom wiele konkretnych wskazówek dotyczących nawigacji w gospodarce miejsca pracy.

Jak Dan był taki mądry?

Spotkałem Dana, gdy pisał blog Personal Branding, magazyn Forbes "Najlepsza strona internetowa dla twojej kariery". Wydał także "Personal Branding Magazine", za który byłem kontrybutorem. Obserwowałem go przez długi czas.

Od tego czasu stał się Partnerem Zarządzającym Millennial Branding, firmy badawczo-konsultingowej Gen Y. Jest autorem książki Me 2.0 i pojawił się we wszystkich mediach biznesowych, o których możesz pomyśleć: Forbes, NBC, Time Warner i cała reszta. Dan został również wybrany do magazynu Inc 30 Magazine 30 w 2010 roku i kilku innych nagród dla młodych wpływowców zbyt wielu, aby tu wspomnieć.

Najważniejsze jest to, że Dan został rzecznikiem kohorty Gen Y i zbudował całkiem karierę dzięki znajomości, zrozumieniu i doradzaniu naszemu następnemu pokoleniu liderów.

To nie tylko dla Gen Y

Można by pomyśleć, że ta książka jest napisana dla poszukującego pracy Gen Y, i masz rację.

Ale widzę tę książkę jako cenną lekturę dla każdego właściciela małej firmy. Niezależnie od tego, czy zatrudniasz pełnoetatowych pracowników, czy nawet freelancerów lub wykonawców, Promuj się da ci cenny wgląd w pracowników Gen Y.

6 komentarzy ▼