Opis stanowiska dla menedżera Underwriting

Menedżer ds. Underwritingu może pracować w różnych branżach. Obejmuje to nieruchomości, opiekę zdrowotną, ubezpieczenia i inwestycje. Menedżer ds. Underwritingów jest odpowiedzialny za przeglądanie aplikacji od klientów pod kątem usług świadczonych przez organizację oraz monitorowanie poziomu ryzyka finansowego, jakie potencjalni i istniejący klienci mogą stwarzać dla firmy. Menedżer ds. Underwritingu powinien mieć pełną wiedzę na temat branży, w której pracuje. Powinien także znać koncepcje i zasady obowiązujące w jego branży. Menedżer underwritingu nadzoruje zespół underwriterów w swoim dziale i zazwyczaj odpowiada przed najwyższym kierownictwem w organizacji.

$config[code] not found

Edukacja

Menedżer ds. Underwritingu potrzebuje co najmniej licencjata z zakresu administracji biznesowej, nauk aktuarialnych, finansów, prawa gospodarczego lub rachunkowości. Większość pracodawców preferuje studia magisterskie z zakresu administracji i rachunkowości przedsiębiorstw. Ona również potrzebuje co najmniej siedmiu lat doświadczenia. Uzyskanie certyfikatu lub członkostwo w organizacji zawodowej, w zależności od branży, w której pracuje, jest dodatkową zaletą. Niektóre z organizacji, które oferują certyfikację dla menedżerów underwriting to The American Institute of Chartered Property Casualty Underwriters i The Insurance Institute of America.

odpowiedzialność i obowiążki

Menedżer ds. Underwritingów jest przede wszystkim odpowiedzialny za zapewnienie przywództwa, wsparcia i wskazówek dla zespołu ds. Underwritingu. Jest odpowiedzialny za zapewnienie, że zespół underwritingowy jest zgodny z celami, celami i standardami organizacji w celu spełnienia wymagań klientów i terminów. Robi to, interpretując i wdrażając wytyczne dla zespołu underwritingowego. Menedżer ds. Underwritingów ocenia ryzyko związane z klientem dla firmy. Korzysta z różnego oprogramowania do oceny ryzyka, aby regularnie przeprowadzać ocenę ryzyka dla różnych osób i grup. Jest również odpowiedzialny za opracowywanie pakietów politycznych, które spełniają potrzeby różnych klientów, przy jednoczesnym zachowaniu rentowności firmy.

Pożądane cechy

Menedżer ds. Underwritingów powinien być kreatywny. Powinna umieć podejmować szybkie decyzje i mieć dobre umiejętności oceny i umiejętności analityczne. Powinna również mieć doskonałe umiejętności komunikacji werbalnej i pisemnej oraz silne umiejętności negocjacyjne.

Warunki pracy

Menedżer ds. Underwritingu pracuje w luźnym otoczeniu, najczęściej w biurze za biurkiem. Spędza dużo czasu na komputerze lub telefonie. Bawi i spotyka się z obecnymi i potencjalnymi klientami. Underwriting managerowie, którzy pracują w branży nieruchomości i nieruchomości, muszą od czasu do czasu opuszczać swoje biura, aby przeglądać i oceniać witryny. Menedżerowie ds. Underwritingu mają kontakt z dużą liczbą osób w trakcie swojej pracy.

Odszkodowanie

100 zdjęć autorstwa kaleff z Fotolia.com

Według Salary Wizard menedżer ds. Underwritingu zarabia średnio 112,564 USD rocznie. Należy jednak pamiętać, że wynagrodzenia różnią się w zależności od lokalizacji, branży i organizacji, dla których pracuje menedżer.