Opis stanowiska DJ

Jest wiele różnych dżokejów na dyskach, ale wszyscy mają ten sam cel - zabawiać. DJ dodaje atmosferę do nocnego klubu lub imprezy. Bycie DJ-em może być realizowane jako hobby lub jako kariera, i chociaż nowoczesna technologia sprawiła, że ​​łatwiej zostać DJ-em, do uzyskania rezerwacji, takich jak profesjonaliści, potrzeba więcej niż sprzętu muzycznego.

The Mobile / Wedding DJ

$config[code] not found Brian McEntire / iStock / Getty Images

"Mobilny" DJ (lub ślubny DJ) specjalizuje się w spotkaniach towarzyskich, weselach i funkcjach korporacyjnych. Ci DJ-e zapewniają własny sprzęt i konfiguracje, a także dużą bibliotekę muzyczną. Mobile jocks zazwyczaj zapewniają własny marketing i spotykają się z klientami w nadziei, że zostaną wybrani, by zapewnić rozrywkę na dane wydarzenie.

Radio DJ

Hemera Technologies / AbleStock.com / Getty Images

DJ "radiowy" może być albo spikerem, albo mikserem, albo nawet obydwoma. Spiker jest odpowiedzialny za przestrzeganie listy stacji podczas interakcji ze słuchaczami i promowanie wydarzeń w stacji. Spektakl "mix-show" kręci się na żywo nad falami radiowymi, a także zawiera listę odtwarzania, aby spełnić rotacje utworów i umowy z wytwórniami muzycznymi. Dyscypliny te muszą również spełniać ograniczenia czasowe, aby można było oglądać reklamy i brać udział w konkursach i promocjach stacji.

Club DJ

Marka X Pictures / Stockbyte / Getty Images

"Klubowy" DJ kręci się w nocnych klubach i barach. Większość klubowych DJ-ów ma rezydentury (zabezpieczone koncerty w określonych klubach) i wykonuje codziennie, co tydzień lub co miesiąc. Zawodnicy klubowi zazwyczaj nie muszą dostarczać sprzętu, ponieważ klub już je urządził. Najważniejszym celem klubu DJ-a jest utrzymywanie parkietu tanecznego z klientami, a jednocześnie okresowe czyszczenie, aby zwiększyć sprzedaż barów.

Turntablista

Morozova Tatiana / Hemera / Getty Images

"Turntablist" lub DJ bitewny manipuluje dźwiękami nagrań i nie koncentruje się na miksowaniu. Turntablisty występują podczas bitewnych zawodów i specjalnych wydarzeń. Używają instrumentali, próbek głosu i efektów dźwiękowych, aby "pokonać żonglerkę", "zarysować" i "przekształcić" muzykę DJ Q-bert i Jazzy Jeff są dobrymi przykładami turntablistów.

Trening

Stockbyte / Stockbyte / Getty Images

Formalne szkolenie nie jest wymagane, aby zostać DJ-em. Współczesna technologia ułatwiła każdemu wykonywanie takich zadań, jak robią to dżokeje. Wszystko, czego potrzebujesz to dwa gramofony lub odtwarzacze CD, mikser DJ, głośniki / monitor i laptop, jeśli planujesz używać oprogramowania DJ. Aby rozpocząć karierę jako DJ, ważne jest, aby nauczyć się prawidłowego miksowania - jednocześnie zapewniając rozrywkę publiczności. Oglądaj innych DJ-ów i zanotuj mieszanie stylów i technik.

Wynagrodzenie

Według Simply Hired, średnia pensja DJ'a wynosi 51 000 $ w roku 2010. Różni się ona w zależności od DJ-ów i częstotliwości ich rezerwacji. Dyski klubowe i mobilne pobierają opłatę godzinową lub mają ustaloną stawkę za imprezy klubowe lub imprezy. Doświadczenie i popularność odgrywają rolę w wysokości wynagrodzenia DJ-a. Głosujący otrzymują wynagrodzenie, a także wszelkie opłaty za talenty za występy gości lub wydarzenia w stacjach.

Marketing

rvlsoft / iStock / Getty Images

Marketing jest ważnym aspektem odnoszącym sukcesy DJ-a. Serwisy społecznościowe, takie jak Facebook i MySpace, są świetnymi narzędziami marketingowymi. Nawiązywanie kontaktów z innymi DJ-ami i promotorami pomaga również uzyskać Twoje imię.