Znaczenie wynajmu Adwokat Franchise

Mój przyjaciel jest prawnikiem korporacyjnym dla instytucji bankowej. Podróżuje do każdego miasta, w którym jest potrzebna, aby robić wszystko, co jest prawnikiem korporacyjnym w sektorze bankowym. Jest zapracowaną kobietą. Kilka osób, które ją znają, mówi mi, że jest inteligentna i wierzę w nie.

Ale nigdy nie poleciłbym jej moim klientom … ludziom, którzy myślą o zainwestowaniu kilkuset tysięcy dolarów, aby zostać właścicielami firm franczyzowych. Nigdy. To dlatego, że nie jest adwokatką franczyzy. Prawo franszyzy nie jest jej specjalnością.

Jeśli kupujesz franczyzę, musisz współpracować tylko z doświadczonymi profesjonalistami franczyzowymi, w tym z prawnikami, którzy znają franchising wewnątrz i na zewnątrz.

Gdybym miał 100 dolarów za każdym razem, gdy powiedziałbym klientowi lub całej publiczności, aby "używał tylko prawnika franszyzy", byłbym bardzo zamożnym człowiekiem. Zgodnie z moją wiedzą większość ludzi słucha mojej sugestii. Ale czasami nie, i to jest problem.

Dlaczego ważne jest, aby korzystać z usług prawnika franszyzy tylko wtedy, gdy kupujesz franczyzę? Policzmy powody:

1) Adwokaci, którzy specjalizują się w franchisingu - specjalizują się w franchisingu

Innymi słowy, poświęcili czas na poznanie wszystkich zawiłości franchisingu i prawa franczyzy. Większość adwokatów franczyzowych dzisiaj nie postanowiła zostać specjalistami franczyzy. Nie byli tak naprawdę narażeni na franchising w szkole prawniczej. W rzeczywistości niektórzy z nich prawdopodobnie zaczęli jako prawnicy korporacyjni.

Oto, co Leslie D. Curran, partner znanej firmy prawniczej Plave Koch PLC, napisał na ten temat na stronie internetowej ABA (American Bar Association):

"Przed zajmowaniem się prawami i przepisami, które są unikalne dla franchisingu, prawnicy franczyzy często doradzają firmom w sprawach korporacyjnych i znaków towarowych. Na przykład, firma rozważająca franchising może chcieć utworzyć nowy podmiot oferujący franczyzy i musi zdecydować, jaki rodzaj podmiotu utworzyć, jak go zorganizować i jakie dokumenty organizacyjne są konieczne. Ponieważ franczyzobiorcy kupujący system będą chcieli nieograniczonego prawa do używania nazwy i znaku używanego przez system, prawnik franszyzy będzie współpracował z franczyzodawcą, aby uzyskać federalną rejestrację znaku handlowego. "

2) Franczyza Adwokaci Odczytuj i zapisuj umowy franczyzowe cały czas

Dlatego doświadczeni prawnicy wiedzą, czego szukać w dokumencie franczyzy. Dokładnie wiedzą, na co się udać. Ponadto prawnicy franczyzy nadążają za najnowszymi prawami franczyzy.

A prawa franczyzy mogą się różnić w zależności od stanu. Niektóre państwa mają nawet odrębne reguły i przepisy. Są one znane jako "Państwa Członkowskie. W porządku alfabetycznym są to:

  • Kalifornia
  • Floryda
  • Hawaje
  • Illinois
  • Indiana
  • Maryland
  • Michigan
  • Minnesota
  • Nowy Jork
  • Północna Dakota
  • Rhode Island
  • Południowa Dakota
  • Texas
  • Utah
  • Virginia
  • Waszyngton
  • Wisconsin

Wymienione przeze mnie państwa mają najbardziej kompleksową regulację franchisingu, według prawników Kern & Hillman, LLC.

3) Adwokaci specjalizujący się we franchisingu znają dokument ujawniający franczyzę (FDD), podobnie jak tył ich rąk

W przypadku, gdybyś nie wiedział, FDD jest tym, co wszyscy potencjalni właściciele franczyzy otrzymują dobrze, zanim faktycznie kupią franczyzę, którą są zainteresowani.

Zgodnie z prawem, FDD zawiera 23 konkretne pozycje dotyczące franczyzodawcy. Niektóre z nich obejmują:

  • Tożsamość i doświadczenie biznesowe osób kluczowych
  • Historia sporów sądowych
  • Szacowana inwestycja początkowa Franczyzobiorców
  • Ograniczenia dotyczące źródeł produktów i usług
  • Obowiązki Franczyzobiorcy
  • Obowiązki Franczyzodawcy

Jak widać, w FDD jest kilka bardzo ważnych rzeczy.

Ochrona Twoich interesów

Znaczenie zatrudniania adwokata franczyzowego wykracza daleko poza zrozumienie dokumentów, które będziesz musiał podpisać po podjęciu decyzji.

Zatrudnianie prawnika zajmującego się sprawami franchisingowymi jest ważne, ponieważ kiedy tak się dzieje, ich prawdziwym zadaniem jest chronić cię. Wyjaśnianie dokumentów prawnych we franczyzie to jedno. To całkiem niezły poradnik. Dobry prawnik franczyzy zaoferuje swoją opinię na temat wykonalności potencjalnego nowego przedsięwzięcia.

Dzisiejsi adwokaci franczyzy przekonali się, że ich klienci odnoszą sukces. Widzieli także, że ich klienci zawodzą. Posiadanie zaufanego doradcy w swoim kącie może znacznie zwiększyć twoje szanse na sukces jako właściciela firmy franczyzowej. Dobry prawnik franszyzy może być zaufanym doradcą - i nie tylko.

Jak znaleźć adwokata franczyzy

Oto trzy zasoby online, które możesz wykorzystać, aby pomóc znaleźć prawnika franszyzy:

  • Amerykańskie Stowarzyszenie Franczyzobiorców i Dealerów (AAFD) wymienia kilku prawników franczyzy na swojej stronie internetowej.
  • Strona LawInfo wymienia prawników franszyzowych według stanu.
  • FindLaw wymienia prawników franszyzy według stanu i miasta.

Poza tym możesz czasami znaleźć prawnika, prosząc o skierowanie.

Spróbuj zapytać prawników, których znasz, o skierowanie. Jeśli używasz księgowego, on lub ona może wiedzieć, gdzie znaleźć prawnika franszyzy. Możesz również poprosić franczyzobiorców o koncepcję franczyzy, której szukasz, aby uzyskać imiona i nazwiska prawników, których używali.

Pamiętaj: korzystaj z profesjonalistów franczyzy, gdy tylko jest to możliwe podczas procesu zakupu franczyzy. Oddychasz łatwiej, wiedząc, że zrobiłeś wszystko, co możliwe, aby zmniejszyć ryzyko.

Legal Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock

6 komentarzy ▼