Opis stanowiska Menedżera sal

Oprócz promowania sprzedaży i szkolenia, kierownik salonu odpowiada za wygląd salonu. Znajdziesz tu duże i drogie przedmioty, od samochodów, mebli i urządzeń. Kierownik salonu odpowiada za wszystko, co sprawia, że ​​showroom zaprasza klientów - od czystości, przez przyjazny personel sprzedaży, po najnowocześniejsze i pożądane produkty.

Obsługa klienta

Udany menedżer showroomu potrzebuje określonego zestawu umiejętności, aby sprzedawać produkty. Aby odnieść sukces jako kierownik salonu, musisz być dobrze mówiony, pewny siebie i przekonywujący. (Odnośnik 1) Umiejętność słuchania jest również ważna dla zaspokojenia potrzeb klientów i pracowników. Sprytne umiejętności negocjacyjne są niezbędne. Potrzebujesz zaplecza finansowego, aby obliczyć opłaty i odsetki od kredytu, gdy zamykasz umowę i planujesz budżet salonu sprzedaży. Umiejętności przywódcze są ważne, aby zmotywować i zarządzać pracownikami działu sprzedaży.

$config[code] not found

Wszystko w dziele dnia

Menedżer salonu zazwyczaj planuje sprzedawców, przypisuje im obowiązki i monitoruje ich postępy przez cały dzień, aby mogli odnieść sukces. Wchodzisz, gdy klienci mają skargi. Na przykład w salonie samochodowym menedżer podejmuje kroki, gdy sprzedaż jest już prawie zakończona i zaczyna rozdrabniać numery transakcji lub udziela jej ostatecznego zatwierdzenia. Ty także bierzesz odpowiedzialność za wygląd salonu, wyświetlając towar w strategicznych miejscach. Popularne przedmioty idą na przykład w przednim oknie.

Długodystansowy

Kierownik salonu wystawowego musi mieć niezliczone obowiązki poza bieżącym zarządzaniem salonem wystawowym. Śledzisz swoje zapasy, monitorujesz, które przedmioty najlepiej sprzedają, abyś mógł odpowiednio uzupełnić zapas. Jeśli zamówisz za dużo kanap na przekrój, możesz rozważyć zaoferowanie specjalnej zniżki lub promocji w celu wyczyszczenia zasobów reklamowych. Śledzenie trendów w branży i przeprowadzanie badań może również pomóc w zwiększeniu sprzedaży. (Odnośnik 2) Aby śledzić zadowolenie klientów, monitorujesz i pozwalasz klientom oceniać Twoją usługę, aby pomóc Tobie i Twojemu personelowi poprawić.

Zamknięcie umowy

Większość menadżerów showroomu ma wykształcenie wyższe i odbyła kursy z zakresu ekonomii, biznesu, matematyki i statystyki. Wielu rozpoczyna działalność jako sprzedawca, a następnie przechodzi do menedżera po kilkuletnim doświadczeniu. Możesz zostać menedżerem całego sklepu, a nie tylko salonu, a nawet otworzyć własną firmę. Średnie roczne wynagrodzenie menedżera ds. Sprzedaży w 2012 r. Wyniosło 105,260 USD, zgodnie z amerykańskim Biurem Statystyki Pracy.