Opis stanowiska specjalisty ds. Oprogramowania

Specjaliści ds. Oprogramowania projektują, utrzymują i wdrażają systemy zarządzania bazami danych, aplikacje komputerowe i systemy operacyjne; analizują również potrzeby organizacyjne oprogramowania, opracowują rozwiązania i utrzymują oprogramowanie komputerowe i systemy sprzętowe. Dzięki powszechnemu wykorzystaniu komputerów i aplikacji informatycznych w nowoczesnych środowiskach pracy i zapotrzebowaniu na rozwiązania programowe, specjaliści oprogramowania należą do najbardziej poszukiwanych specjalistów IT w miejscu pracy.

$config[code] not found

Rozwiązania programowe

Specjalista ds. Oprogramowania lub zawodowy jest zazwyczaj częścią zespołu IT w dużych przedsiębiorstwach, urzędach państwowych, instytucjach edukacyjnych i organizacjach wielopoziomowych. Może również kierować jednostką zajmującą się obszarami roboczymi i aplikacyjnymi związanymi z oprogramowaniem w tych ustawieniach pracy. Rozumie i analizuje określone zadania organizacyjne i aspekty funkcjonalne, stosuje techniki informatyczne i logikę matematyczną, aby wymyślić rozwiązania lub programy i określa, jakie powinny działać wdrażane systemy. W środowiskach pracy z dojrzałymi procesami biznesowymi chce zmodyfikować, ulepszyć i ulepszyć systemy IT i aplikacje już używane.

Zespoły jednostek biznesowych

Specjalista ds. Oprogramowania jest odpowiedzialny za dostarczanie oprogramowania / rozwiązań informatycznych po stronie biznesowej organizacji. Wraz z Chief Information Officer (CIO) i innymi członkami zespołu IT współdziała i angażuje się często z kierownikami jednostek biznesowych, kierownikami projektów i szefami działów oraz omawia konkretne potrzeby i wymagania biznesowe. Sprawdza złożoność procesów biznesowych i poszczególnych zagadnień związanych z funkcjonalnością / obszarem biznesowym, wykorzystując umiejętności rozumowania, aby zaproponować niestandardowe rozwiązania. Doradza w zakresie stosowania zastrzeżonych pakietów oprogramowania w celu zaspokojenia określonych potrzeb organizacyjnych.

Typowe codzienne czynności

Specjalista oprogramowania programuje, testuje, debuguje i przechowuje aplikacje w środowiskach klient-serwer lub sieciowy; ona również zajmuje się problemami związanymi z wydajnością systemu i awariami. Gromadzi, kompiluje i wprowadza dane i przetwarzane informacje do różnych systemów oprogramowania; zapewnia wsparcie w zakresie wprowadzania danych pracownikom działów i profesjonalistom. W połączeniu z kontami i kierownikami finansów, przydziela budżety na określone markowe pakiety oprogramowania i programy oraz zaleca inne organizacyjne zakupy i zakupy IT.

Zaprezentuj umiejętności techniczne

Specjalista ds. Oprogramowania na ogół działa jako narzędzie do rozwiązywania problemów informatycznych w niezliczonych ilościach wymagań organizacyjnych. Musi wykazać się umiejętnościami technicznymi i umiejętnościami rozwiązywania problemów, wyspecjalizowaną wiedzą dziedzinową i pokrewnymi kompetencjami IT dla różnych ról, jak również wymogami technicznymi pracowników ad hoc. Musi być zaznajomiony z arkuszami kalkulacyjnymi, bazami danych, systemami zarządzania informacjami (MIS) i różnorodnymi systemami oprogramowania, sprzętem, sieciami i aplikacjami. W nowszych środowiskach pracy opartych na sieci Web powinien on rozumieć systemy elektronicznego biznesu, aplikacje oparte na przeglądarce i technologie internetowe nowej generacji, standardy, metodologie i koncepcje.

Dodatkowe obowiązki

Specjalista ds. Oprogramowania ma również pewne dodatkowe obowiązki ze strony dyrektora ds. Informatycznych lub dyrektora IT. Profesjonalista wykonuje cały zestaw zadań związanych z technologiami informatycznymi i umożliwia pracownikom i rozszerzonym pracownikom wydajną i produktywną pracę z komputerami stacjonarnymi, laptopami i pokrewnymi aplikacjami IT. Uczestniczy w zewnętrznych seminariach technologicznych, sympozjach i konferencjach, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie technologii oprogramowania, praktyk IT i wydarzeń w branży. Wykorzystuje swoje doświadczenie i specjalistyczną wiedzę do szkolenia, mentorowania i poznawania nowych pracowników i pracowników w zespole oprogramowania.