Opis stanowiska analityka wydajności

Analitycy wydajności zapewniają wiedzę merytoryczną na temat wydajności organizacyjnej i funkcji statystycznych. W tej roli analitycy wspierają aplikacje systemowe, inicjatywy i projekty. Role analityków wydajności są zazwyczaj samodzielne. Stanowisko mogłoby być sprawowane w charakterze nadzorczym lub nieobowiązkowym.

Obowiązki

Analitycy monitorują wydajność organizacji i przeprowadzają oceny jakości. Są zaangażowani w projekty departamentów i inicjatywy korporacyjne. Analitycy wydajności dokonają przeglądu procesów, zalecą ulepszenia, podniosą poziom obsługi klienta i zmniejszą ryzyko operacyjne. Analitycy budują silne relacje między klientami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Przyczyniają się one również do specjalistycznej wiedzy na temat zespołu i wysiłków organizacyjnych

$config[code] not found

Kwalifikacje

Analitycy wydajności powinni wykazywać wyraźne umiejętności komunikacyjne i silne umiejętności prezentacji. Analitycy muszą interpretować złożoność i skutecznie komunikować się z innymi. Potrzebują także wykazanej umiejętności w zakresie miar wydajności i wiedzy specjalistycznej. Osoby w tej roli powinny być biegły w zarządzaniu terminami

Przemysł

Perspektywy zatrudnienia dla analityków wydajności są korzystne, jak podaje Bureau of Labor Statistics. Zatrudnienie analityków powinno wzrosnąć, ponieważ branże stają się w coraz większym stopniu uzależnione od nich w celu poprawy wydajności organizacji. Obecne branże rekrutacyjne obejmują technologie, opiekę zdrowotną, zasoby ludzkie, inżynierię i marketing.

Edukacja

Kandydaci na stanowiska analityków wydajności powinni minimalnie posiadać dyplom ukończenia szkoły średniej lub dyplomu równoważności. Analitycy wydajności powinni mieć tytuł licencjata w pokrewnej dziedzinie i co najmniej roczne doświadczenie zawodowe. Stopnie magisterskie są preferowane w tej roli; nie są one jednak wymagane przez większość potencjalnych pracodawców.

Wynagrodzenie

Analitycy wydajności szukający pracy zauważą wynagrodzenie współmierne do wykształcenia i doświadczenia. Payscale.com podaje, że początkowy zakres płac jest podobny w przypadku branż rekrutujących się do tej roli. Podawany zakres wynagrodzeń wynosi od 49 000 do 79 000 USD rocznie w czerwcu 2010 roku.

2016 Informacje o wynagrodzeniach dla analityków zarządzania

Analitycy zarządzania wypracowali medianę rocznej pensji w wysokości 81 330 USD w 2016 r., Zgodnie z amerykańskim Biurem Statystyki Pracy. Na niskim poziomie analitykom zarządzania udało się zarobić 25 percentyl wynagrodzenia w wysokości 60 950 $, co oznacza, że ​​75 procent zarobiło więcej niż ta kwota. 75. percentyla wynagrodzenia wynosi 109.170 dolarów, co oznacza, że ​​25 procent zarabia więcej. W 2016 r. 806 400 osób zostało zatrudnionych w USA jako analitycy zarządzania.