Jakie zadania są otwarte dla 13-latków?

Znalezienie pracy w wieku 13 lat jest trudne. Ustawa o normach federalnych określa minimalny wiek zatrudnienia na 14 lat, zgodnie z amerykańskim Departamentem Pracy. Musisz być kreatywny, a opcje są ograniczone, ale możesz zarobić pieniądze na ubrania, gadżety i przygody w wieku 13 lat. Jeśli jesteś bardziej zainteresowany pomaganiem innym i zdobywaniem doświadczenia zawodowego niż zarabianiem pieniędzy, możesz zainteresować się możliwościami wolontariatu.

$config[code] not found

Rolnictwo

Soul / Lifesize / Getty Images

To nie jest efektowna praca, ale praca w rolnictwie jest otwarta dla nastolatków. Prawo federalne pozwala 13-latkom pracować w rolnictwie poza normalnymi godzinami lekcyjnymi. Oznacza to, że jeśli szkoła zaczyna się o 8 rano, możesz pracować przed 8 rano. Jeśli szkoła kończy się o 15, możesz pracować po godzinie 15.00. Twoi rodzice muszą wyrazić zgodę na piśmie, abyś mógł wykonywać tę pracę. Twoje obowiązki mogą obejmować hodowlę i zbiory, hodowlę zwierząt, a nawet opiekę nad pszczołami, zgodnie z amerykańskim Departamentem Pracy. Sprawdź przepisy stanowe, aby dowiedzieć się, czy twoje państwo ogranicza liczbę godzin pracy.

Opieka nad dziećmi

Jupiterimages / Comstock / Getty Images

Dbaj o kogoś młodszego od ciebie i zarabiaj pieniądze. Jako opiekunka do dziecka otrzymujesz wynagrodzenie za oglądanie dziecka, gdy rodzic jest nieobecny. Główną częścią twojej pracy jest nadzorowanie dzieci, aby nie zostały zranione. Wiedza o tym, co robić w nagłych wypadkach, to kolejny ważny obowiązek. Będziesz także bawić się z dziećmi, sprzątać i robić przekąski i posiłki. Możesz znaleźć tę pracę, prosząc przyjaciół rodziny, którzy mają dzieci, jeśli potrzebują opiekunki do dziecka.

Zajmowanie się zwierzętami domowymi

Jupiterimages / BananaStock / Getty Images

Siedzenie dla zwierząt jest jak opieka nad dziećmi, z wyjątkiem tego, że zajmujesz się zwierzętami zamiast ludźmi. Jeśli wiesz o sąsiadach planujących wyjazd na wakacje, możesz dowiedzieć się, czy potrzebują kogoś, kto będzie obserwował ich zwierzaka. W zależności od rodzaju obserwowanego zwierzaka Twoje obowiązki mogą obejmować karmienie zwierzęcia, podawanie mu świeżej wody dziennie, głaskanie i bycie z nim. Jeśli lubisz zwierzęta, może się okazać, że jest to świetny sposób na zarabianie pieniędzy.

Wolontariusz

Jupiterimages / Creatas / Getty Images

Nie zarabiasz na wolontariacie, ale pomaganie ludziom jest satysfakcjonującym przedsięwzięciem. Poprawiasz swoją społeczność i zdobywasz doświadczenie zawodowe, aby zastosować aplikację do pracy, gdy będziesz starsza. Wybierz przyczynę, w której pasjonujesz się. Jeśli grasz muzykę lub śpiewasz, rozważ występowanie dla osób starszych w domach opieki. Czyszczenie śmieci w sąsiedztwie z innymi ludźmi poprzez zorganizowane imprezy społecznościowe. Niektóre schroniska dla zwierząt pomagają wolontariuszom w twoim wieku. Jeśli masz problem ze znalezieniem interesującej Cię wolontariatu, wymyśl oryginalne pomysły pomagania innym.