Opis stanowiska Diplomat

Dyplomaci, znani również jako funkcjonariusze służby zagranicznej w Stanach Zjednoczonych, działają na rzecz promowania interesów amerykańskich za granicą, jednocześnie podtrzymując pokój i chroniąc współobywateli.

Opis pracy

We współpracy z krajem przyjmującym dyplomaci pracują nad kwestiami takimi jak handel ludźmi i zmiana klimatu, promowanie rozwoju demokratycznego i wspieranie amerykańskich firm za granicą poprzez poszukiwanie możliwości i promowanie sprawiedliwego handlu i praktyk biznesowych. Zapewniają również amerykańskie wizy cudzoziemcom i wspierają obywateli Stanów Zjednoczonych mieszkających za granicą.

Dyplomaci mogą pracować w każdej z 270 ambasad i konsulatów na całym świecie. Niektóre z tych wpisów są w wymagających, a nawet niebezpiecznych lokalizacjach.

Rodzaje dyplomatów

W służbie zagranicznej jest pięć ścieżek kariery: dyplomacja konsularna, ekonomiczna, zarządzania, polityczna i publiczna.

  • Urzędnicy konsularni rozpatrywanie wniosków wizowych od cudzoziemców i udzielanie pomocy obywatelom amerykańskim.
  • Urzędnicy gospodarczy rozwijać relacje w samorządzie lokalnym, środowisku biznesowym i agencjach w celu dalszego rozwoju interesów handlowych i gospodarczych Stanów Zjednoczonych.
  • Oficerowie polityczni analizować stan lokalnej polityki w Waszyngtonie i udzielać porad w oparciu o amerykańskie interesy i politykę.
  • Funkcjonariusze ds. Zarządzania obsługiwać operacje ambasady, takie jak budżet, nieruchomości i personel.
  • Oficerowie Public Diplomacy współpracować z lokalnymi mediami, aby przekazać amerykańskie wartości i tradycje. Zarządzają również programami wymiany i tworzą programy kulturalne.

Zostać dyplomatą

Dyplomaci muszą mieć tytuł licencjata w zakresie przedmiotu, na przykład stosunków międzynarodowych, prawa, ekonomii, dziennikarstwa lub administracji biznesowej, muszą mieszkać lub studiować za granicą i muszą mieć doświadczenie zawodowe w wybranej przez siebie ścieżce kariery.

Po wybraniu ścieżki musisz wykonać test służby zagranicznej w wyznaczonym ośrodku testowym. Jeśli zdasz egzamin, zostaniesz poproszony o złożenie osobistej opowieści i poddanie się jednodniowej ustnej ocenie. Po wykonaniu tego kroku wymagane są luki medyczne i bezpieczeństwa, a ostateczny panel przeglądu sprawdza całą aplikację. Wybrani kandydaci zostają następnie wpisani do oficjalnego rejestru. Twoje szanse na przejazd zwiększają się, jeśli znasz drugi język lub jesteś wojskowym weteranem.

Stypendia i staże w służbie zagranicznej są również dostępne dla studentów na poziomie licencjackim i wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

Podstawowe umiejętności

Wszystkie dziedziny dyplomacji wymagają doskonałego języka angielskiego, znajomości historii i geografii świata, a także zagadnień społecznych i politycznych, a także zrozumienia amerykańskiego rządu, historii, kultury, społeczeństwa, Konstytucji, gospodarki i systemów politycznych. Departament Stanu USA zaleca również posiadanie umiejętności obsługi komputera oraz znajomość podstawowych zasad ekonomicznych, statystyk, matematyki i praktyk zarządzania.

Twoja wybrana ścieżka kariery może wymagać dogłębnej znajomości przepisów i oczekujących przepisów dotyczących służby zagranicznej, kwestii polityki krajowej, międzynarodowej ekonomii lub zasobów medialnych.

Cechy osobowe

Ze względu na trudny charakter pracy, dyplomaci muszą być bardzo elastyczni i dobrze tolerować stres. Silna komunikacja i umiejętności interpersonalne są koniecznością, podobnie jak umiejętność rozwiązywania problemów, inicjatywa, przywództwo i uczciwość. Możliwość zarządzania własnym czasem, planowaniem i określaniem priorytetów jest również niezbędna we wszystkich ścieżkach kariery dyplomatycznej.