Obowiązki kadetów pokładowych

Deck kadetów służy na statkach, w tym statkach handlowych i turystycznych, jako część zespołu, który obsługuje codzienne operacje i sprawne działanie statku. Chociaż kadet pokładowy pomaga w takich zadaniach, jak nawigacja i konserwacja, rola kadeta pokładowego to przede wszystkim pozycja szkoleniowa, pierwszy krok w kierunku zostania oficerem okrętowym; jako taki, oficer dyżurny nadzoruje kadet pokładowy przez cały czas i bierze pełną odpowiedzialność za pracę kadeta.

$config[code] not found

Konserwacja i bezpieczeństwo

Kluczowym ogólnym obowiązkiem kadeta pokładowego jest utrzymanie obszarów na statku. Na przykład kadet pokładowy może zostać wyznaczony do nadzorowania określonej talii i będzie musiał skierować innych członków załogi, którzy zajmą się swoimi sprawami w tym obszarze. Ponadto kadet pokładowy pomaga w zapewnieniu pełnej funkcjonalności sprzętu ratunkowego, w tym kamizelek ratunkowych, sprzętu przeciwpożarowego i łodzi ratunkowych. Jeśli nie, musi wykonać niezbędne naprawy.

Nawigacja

Pod nadzorem kadet pokładowy pomaga w prowadzeniu statku. Kadet często bierze udział w negocjacjach z innymi statkami na morzu i oczekuje się, że poradzi sobie z tymi sytuacjami. Kiedy statek zbliża się do portu, kadet pokładowy bierze udział w bezpiecznym cumowaniu i kotwiczeniu statku, często kierując załogą, stosownie do okoliczności.

Praca portowa

Podczas gdy statek znajduje się w porcie, kadet pokładowy angażuje się w operacje na portach, aby zdobyć doświadczenie po tej stronie kariery żeglarskiej. Prace te mogą obejmować udział w "czuwaniu" i nadzór nad przybyciem i odlotem statku, a także spotkania z urzędnikami portowymi i zarządzaniem innymi aspektami działalności handlowej statku. Ponadto kadet może przejąć kontrolę nad ładunkiem, kierując innych członków załogi w załadunku i rozładunku ładunku statku i upewniając się, że te zadania są wykonywane prawidłowo.

Przygotowania żeglarskie

Z dala od praktycznej nawigacji statku, kadet na pokładzie upewnia się, że statek jest w pełni przygotowany do podróży. Sprawdza flagi i mapy żeglarskie, aby mieć pewność, że wszystko jest aktualne i aktualne. Sprawdza również i zapoznaje się z trasą statku i innymi powiązanymi informacjami.

Dokumentacja

Kadet pokładowy pomaga w utrzymaniu zapisów na statku. Obowiązki te obejmują codzienne przyjmowanie raportów o pozycji, a także regularne aktualizowanie map morskich i dzienników pokładowych statku. Kadet sprawdza również, czy te zapisy są dokładne.