Opis stanowiska konsultanta ds. Nieruchomości

Opis stanowiska doradcy ds. Nieruchomości jest dość nowy w świecie nieruchomości. Konsultanci ds. Nieruchomości dostarczają porady i informacje, które pomagają klientom mieszkaniowym, komercyjnym i inwestycyjnym podejmować inteligentne decyzje dotyczące kupna lub sprzedaży. Konsultant ds. Nieruchomości musi dysponować rozległą wiedzą na temat lokalnego rynku i możliwości inwestycyjnych, wcześniejszym doświadczeniem jako pośrednik w obrocie nieruchomościami i doskonałymi umiejętnościami komunikacyjnymi.

$config[code] not found

Opis stanowiska konsultanta nieruchomości

Zazwyczaj pośrednicy pracują na zlecenie i oferują pakiet usług dla kupujących i sprzedających. Jeśli pośrednik nieruchomości reprezentuje sprzedawcę, będzie oferował porady, które pomogą jego klientowi uzyskać najlepszą cenę za nieruchomość, zasugerować cenę sprzedaży, pokazać dom lub firmę potencjalnym nabywcom, negocjować oferty i pomóc sprzedawcy przy zamykaniu. Przedstawiciele, którzy reprezentują kupujących, wyświetlają również nieruchomości, pomagają klientom w określaniu budżetów, udzielają porad dotyczących lokalizacji, przedstawiają oferty agentom sprzedającego i prowadzą kupujących przez proces hipoteki i zamknięcia.

Konsultanci ds. Nieruchomości rozdzielają produkty w typowym pakiecie nieruchomości i pobierają stawki godzinowe za swoją pracę. Jeśli pomagają kupującym, którzy chcą kupić nieruchomości inwestycyjne, mogą oferować szereg usług, takich jak:

Porady dotyczące lokalizacji: Konsultant śledzi lokalizacje i identyfikuje właściwości, które spełniają kryteria ich klientów.

Informacje rynkowe: Konsultanci ds. Nieruchomości dostarczają informacji na temat lokalnych warunków rynkowych i wartości nieruchomości oraz przedstawiają prognozy dotyczące przyszłego wzrostu.

Analiza konkurencji: Pisanie raportów nie może być typowym opisem stanowiska doradcy ds. Nieruchomości, ale jest to kluczowa umiejętność dla konsultantów pracujących z inwestorami. Tematy raportów mogą zawierać porównania nieruchomości, ceny sprzedaży informacji i trendy przychodów oraz porady inwestycyjne.

Informacje o hipotece: Doświadczony konsultant może usprawnić proces zakupu, oferując informacje o dostępnych typach kredytów hipotecznych i wprowadzając klientów do brokerów kredytów hipotecznych.

Reprezentując sprzedawcę, usługi mogą obejmować:

Wycena nieruchomości: Konsultant przeprowadza ocenę nieruchomości i zaleca cenę sprzedaży.

Porady marketingowe: Konsultanci ds. Nieruchomości przedstawiają zalecenia dotyczące strategii marketingowych i aktualizacji, które mogą podnieść cenę sprzedaży lub ułatwić szybką sprzedaż.

Pomoc przy umowie: Chociaż konsultanci nie są prawnikami, mogą zaoferować wsparcie i porady dotyczące umów i skierować klientów do prawników nieruchomości, jeśli jest to pożądane.

Klient może wybrać korzystanie z wszystkich tych usług lub może wybrać tylko jedną lub dwie usługi. Każda z nich jest rozliczana osobno według wynegocjowanej stawki konsultanta nieruchomości.

Edukacja i trening

Aby pracować jako konsultant ds. Nieruchomości, potrzebujesz dyplomu ukończenia szkoły średniej lub równoważnego. Musisz również zaliczyć kurs licencji wstępnej i posiadać ważną licencję na nieruchomości w tym stanie. Większość konsultantów pracuje jako pośrednicy w handlu nieruchomościami przez kilka lat, zanim zaoferuje usługi doradcze. Może się okazać, że łatwiej jest przyciągnąć klientów, jeśli specjalizujesz się w określonym obszarze nieruchomości, takim jak nieruchomości komercyjne lub sprzedaż ziemi.

Uzyskanie certyfikatu lub wyznaczenia doradcy ds. Strategii cenowej, przedstawiciela przedstawiciela sprzedającego, certyfikowanego specjalisty ds. Nieruchomości międzynarodowych, certyfikowanego specjalisty ds. Mieszkaniowych z Krajowego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami może być pomocne, jeśli planujesz zostać konsultantem. Międzynarodowe Stowarzyszenie Konsultantów ds. Nieruchomości oferuje własne oznaczenie, Doradca ds. Certyfikowanych Konsumentów.

Wynagrodzenie

Zip Recruiter szacuje średnią roczną pensję dla doradcy ds. Nieruchomości na 83 555 USD rocznie, a szacunek PayScale jest nieco niższy, na 63 024 USD. Ponieważ każdy konsultant określa swoją stawkę, roczne wynagrodzenia mogą się znacznie różnić. Biuro Statystyki Pracy USA oczekuje, że popyt na pośredników w obrocie nieruchomościami i brokerów wzrośnie o 6 procent do roku 2026.