Podstawowe zadania dotyczące oleju

Podstawowym zadaniem olejów może być coś więcej niż praca na platformie wiertniczej lub wiercenie ropy. Miejsca pracy, które wymagają niewielkiego doświadczenia lub nie mają go wcale, można znaleźć we wszystkich działaniach przemysłu naftowego. Osoba posiadająca jedynie dyplom ukończenia szkoły średniej może pracować jako chuligański lub rusewal lub w kuchni jako kucharz. Według Bureau of Labor Statistics, te pozycje mają średnie godzinowe wynagrodzenie początkowe w wysokości 15,58 od 2010 roku.

$config[code] not found

Roustabout na poziomie wejścia

RUSTabout to praca na poziomie podstawowym, która wymaga niewielkiego doświadczenia lub braku doświadczenia, aby rozpocząć pracę w przemyśle naftowym. Ta pozycja jest tam, gdzie zaczyna się większość pracowników platform wiertniczych. Obowiązki i obowiązki roustabout różnią się od platformy wiertniczej do platformy wiertniczej, ale istnieją pewne podstawowe zadania, które wszystkie roustabouts wykonać. Roustabouts są w zasadzie zwykłymi robotnikami załogi wiertniczej. Muszą oni utrzymywać platformę lub platformę wiertniczą w czystości ze wszystkich narzędzi, kopać rowy, montować elementy platformy, rozbierać i wznosić platformy w nowych lokalizacjach i wykonywać szereg innych ogólnych obowiązków w pracy. Głównym celem roustabout jest zrobienie wszystkiego, co konieczne, aby umożliwić skupieniu się wierconego wiertła na wierceniu.

Pracownik potoku na poziomie wejścia

Przemysł naftowy ma zajęcia na poziomie podstawowym dla załóg rurociągów naftowych. Pracownik linii rurowej wykonuje ogólne prace konserwacyjne na linii, takie jak usuwanie rdzy, malowanie rurociągu i cięcia szczotki oraz przerastanie wokół rurociągu. Chodzikiem o rurę to pierwszy pracownik, który sprawdza przewody pod kątem przecieków, wykonuje drobne naprawy i zapewnia, że ​​nie występują poważne problemy z rurociągami. Obie te pozycje są wykonywane w terenie i wymagają od pracownika dłuższego przebywania poza domem.

Podstawowy operator szybu naftowego Operatorzy

Operator serwisowy odwiertów rozdziera platformę wiertniczą i ładuje ją na ciężarówkę, dzięki czemu można ją przenieść do nowych lokalizacji. Operator usług wiertniczych także miesza cement, montuje akcesoria do pomp i pomaga operatorowi obsługującemu dobrze mieszać roztwory chemiczne, które są wykorzystywane podczas procesu wiercenia. Ta praca nie wymaga wcześniejszych doświadczeń i wymaga od pracownika przebywania poza domem przez dłuższy czas. Osoba wykonująca tę pracę będzie również musiała dużo podróżować.