Co robi specjalista ds. Faktur medycznych?

Praca w dziedzinie administracji medycznej jest bardzo potrzebna i oczekuje się, że będzie rosła w stałym tempie do roku 2016. Jeśli rozważasz zmianę kariery, szkolenie, aby stać się specjalistą ds. Rozliczeń medycznych, zajmuje zwykle mniej niż rok i oferuje karierę satysfakcjonującą oraz stabilny dochód. Jest to praca, która jest szanowana w branży medycznej i jest uważana za nieocenioną przez wielu pracodawców.

O Medical Billing Specialists

Medyczni specjaliści od rozliczeń są wyszkolonymi profesjonalistami, wykwalifikowanymi w procesie fakturowania biura medycznego. Gdy pacjent otrzymuje usługi od lekarza lub innego dostawcy usług medycznych, informacje są kodowane i przetwarzane. Medyczni specjaliści ds. Rozliczeń współpracują z obiema stronami odpowiedzialnymi za opłacenie rachunku fakturowego - pacjenta i jego firm ubezpieczeniowych. Ponieważ pracują z poufnymi rejestrami pacjentów, specjaliści od faktur medycznych muszą być profesjonalni i dyskretni.

$config[code] not found

Obowiązki w pracy

W opisie zlecenia specjalisty ds. Rozliczeń medycznych jest dużo dokumentów związanych z sortowaniem i wypełnianiem dokumentów. Specjaliści ci są odpowiedzialni za zgłaszanie roszczeń ubezpieczeniowych zarówno prywatnym firmom, jak i Medicare. Muszą również współpracować z przypadkami oszustw ubezpieczeniowych, gdy zajdzie taka potrzeba. Faktury otrzymane przez pacjentów są generowane przez specjalistów od faktur medycznych. W wielu biurach specjaliści ds. Rozliczeń medycznych są nazywani specjalistami od refundacji medycznych. Specjalista ds. Faktur medycznych pomaga utrzymać dodatnie przepływy pieniężne w biurze.

Zdobywanie pracy

Medyczni specjaliści ds. Rozliczeń zazwyczaj przechodzą przez dziewięciomiesięczny program szkoleniowy, który można znaleźć w większości sojuszniczych szkół zdrowia, a także w szkołach technicznych i zawodowych. Programy te prowadzą do certyfikacji jako specjalista ds. Płatności medycznych. Niektóre kolegia środowiskowe mogą również oferować szkolenie jako dwuletni program studiów stowarzyszonych. Ponadto istnieje wiele różnych programów online, które umożliwiają przyszłym medycznym specjalistom ds. Rozliczeń naukę we własnym tempie z domu.

Opcje zatrudnienia

Certyfikowani specjaliści od fakturowania medycznego mogą korzystać z szerokiego zakresu ofert pracy i pracodawców. Szpitale i inne duże placówki medyczne zwykle zatrudniają znaczną liczbę specjalistów od rozliczeń medycznych. Wiele prywatnych gabinetów lekarskich zatrudnia również jednego lub więcej specjalistów od rozliczeń medycznych. Wykwalifikowani pracownicy mogą również znaleźć możliwości w klinikach, agencjach rządowych, domach opieki zdrowotnej i prywatnych firmach medycznych. Niektórzy specjaliści ds. Rozliczeń medycznych decydują się na pracę na podstawie umowy, przyjmowanie pracy od jednego lub więcej lekarzy lub placówek oraz ukończenie pracy za pośrednictwem domowego biura.

Wynagrodzenia

Zakresy wynagrodzeń specjalisty ds. Płatności medycznych różnią się w zależności od regionu geograficznego. Według sondażu Payscale.com z sierpnia 2009 r. Mediana wynagrodzenia początkowego dla początkującego specjalisty ds. Rozliczeń medycznych mieści się w zakresie od 10,09 USD do 14,43 USD za godzinę. Po roku zakres wypłat może wzrosnąć z 11,38 USD do 14,79 USD za godzinę. Specjaliści od fakturowania medycznego, którzy mają co najmniej pięć lat doświadczenia, zarabiają od 12,95 do 16,59 USD za godzinę. Osoby mające co najmniej 10 lat doświadczenia mogą spodziewać się zarobku z 13,67 USD do 17,52 USD za godzinę.