Opis zadania analityka testowego

Analityk testowy sprawdza wyniki testów procesów w systemach operacyjnych firmy lub procesach produkcyjnych. Analityk bada również potencjalne defekty i współpracuje z inżynierami w celu dostarczenia rozwiązań.

Obowiązki

Analityk testowy formułuje i utrzymuje strategię głównego planu testów firmy, przygotowuje i wykonuje scenariusze przypadków testowych oraz dostarcza raporty z postępów dotyczące testów procesów. Analityk testuje również modyfikacje systemu, aby przygotować się do nowych wdrożeń procesów i tworzy bazy danych znanych wad testowych.

$config[code] not found

Zdolności i narzędzia

Analityk testowy musi posiadać skuteczne umiejętności komunikacyjne, wiedzę matematyczną i dyspozycję do rozwiązywania złożonych problemów. Aby wykonywać zadania w odpowiedni sposób, analityk testowy często korzysta z emulatorów w obwodzie, systemów operacyjnych mainframe, oprogramowania środowiska programistycznego i aplikacji testujących programy, takich jak Borland SilkTest i JUnit.

Wymagania stopnia i wynagrodzenie

Czteroletni dyplom z informatyki lub systemów informatycznych jest zwykle niezbędny do uzyskania stanowiska analityka testowego, ale pracodawcy preferują kandydatów z wyższym tytułem magistra. Indeed.com wskazuje, że analitycy testowi zarobili średnie roczne wynagrodzenie w wysokości 79 000 USD od 2010 roku.