Opis stanowiska związku kierowniczego

Podstawowym celem pracy na stanowiskach kierowniczych w relacjach jest rozwijanie długofalowych, zrównoważonych relacji biznesowych z kadrą kierowniczą korporacji i jednostek biznesowych. Pracują w profesjonalnych organizacjach usługowych i zarządzają zaangażowaniami klientów, rozwojem biznesu, sprzedażą i doradztwem.Aby menedżerowie relacji mogli efektywnie wykonywać swoją pracę, muszą mieć doświadczenie biznesowe i posiadać zaawansowaną wiedzę na temat strategii sprzedaży usług profesjonalnych. Wykazanie się doświadczeniem w budowaniu i utrzymywaniu relacji jest kolejną cenną umiejętnością w pracy.

$config[code] not found

Znaczenie

Kierownictwo relacji identyfikuje i realizuje relacje biznesowe z kierownictwem korporacji i jednostek biznesowych. Tworzą nowe możliwości biznesowe dzięki relacjom z klientami, a jednocześnie zapewniają wartość dla klientów dzięki profesjonalnym umowom serwisowym i sprzedaży rozwiązań. Doradcy w relacjach nawiązują także strategiczne relacje z działami wewnętrznymi, w tym działami sprzedaży, marketingu i rozwoju biznesu. Korzystają ze swoich wewnętrznych i zewnętrznych relacji w celu opracowania strategii sprzedaży i ofert usług, które umożliwiają nowe możliwości rozwoju biznesu i przychodów.

Expert Insight

Ponieważ menedżerowie relacji często współdziałają z najwyższymi szczeblami zarządzania, niezbędne są doskonałe umiejętności interpersonalne, komunikacyjne i zarządzania relacjami. Zarządzający relacjami są w stanie nawiązać i rozwinąć relacje z kierownictwem wyższego szczebla, ponieważ są uczciwi, godni zaufania i wiedzą, jak postępować z poufnymi informacjami. Działają zgodnie z najwyższymi standardami etycznymi, zachowując jednocześnie zaraźliwą, pozytywną postawę. Kierownictwo ds. Relacji jest wysoce dopracowane i przyjemne oraz wykazuje autentyczne zainteresowanie współpracą, innowacjami i ulepszeniami.

Historia akademicka i zawodowa

Stopień licencjata jest minimalnym wymaganiem dla wielu zadań zarządzania kontem na poziomie podstawowym. W przypadku stanowisk wyższego szczebla, w tym stanowisk kierowniczych w relacjach, wielu pracodawców wykazuje silną preferencję dla kandydatów posiadających stopnie magistra zarządzania biznesem (MBA). Niektóre prace wymagają specjalistycznej wiedzy zdobytej z doświadczenia. Na przykład zadania związane z wykonywaniem zawodu w przemyśle lotniczym mogą wymagać doświadczenia w zakresie sprzedaży związanej z Departamentem Obrony. Idealnie, wykwalifikowane osoby spełniają wymagania stopnia i mają duże doświadczenie zawodowe w sprzedaży i zarządzania relacjami z klientami.

Rozważania

Osoby zainteresowane karierą w zakresie zarządzania relacjami z wykonawcami powinny zdobywać doświadczenie w branży sprzedaży i doskonalić swoje umiejętności w zakresie sprzedaży, doradztwa, negocjacji i zarządzania relacjami. Niedawni absolwenci szkół wyższych mogą ubiegać się o stanowiska podstawowe w profesjonalnych organizacjach handlowych lub firmach konsultingowych, aby zdobyć niezbędne doświadczenie. Osoby indywidualne powinny skupić się na możliwościach, w których mogą się nauczyć proponować i negocjować umowy o poziomie usług, zawierać umowy i prezentować klientom.

Potencjał zarobków

Kariera w zarządzaniu relacjami z wykonawcami zapewnia doskonałe możliwości zarobienia dużych pieniędzy. Menedżerowie relacji z klientami mogą generować wyższe zarobki niż menedżerowie najwyższego szczebla w Stanach Zjednoczonych. W listopadzie 2009 r. Firma CNN Money oszacowała roczne średnie wynagrodzenie w wysokości 94.500 USD dla doświadczonych menedżerów relacji w Stanach Zjednoczonych. Kierownictwo w relacjach na najwyższym poziomie skali zarobków zarabiało do 174 000 $.