Opis stanowiska administratora mediów społecznościowych

Administrator mediów społecznościowych jest mózgiem platform społecznościowych organizacji. Pisze i kurczy treści zaprojektowane w celu zaangażowania zwolenników i promowania marki w pozytywny sposób. Połączenie umiejętności marketingowych i ekspertyzy mediów społecznościowych jest wymagane, aby dobrze wykonywać tę pracę.

Obowiązki w pracy

Administrator mediów społecznościowych tworzy i wykonuje kampanie w mediach społecznościowych w celu promowania marki. Prowadzi badania, aby zobaczyć, co robią konkurenci i nauczyć się popularnych trendów, aby włączyć się do strategii. Aby zapewnić satysfakcję klienta, musi ona reagować na skargi, pytania i komentarze pozostawione na stronach mediów społecznościowych firmy w odpowiednim czasie i we właściwy sposób. Ponadto administrator mediów społecznościowych stale monitoruje analitykę witryny, aby zobaczyć, na jakie typy obserwatorów treści reagują najbardziej i odpowiednio dostosowuje strategię.

$config[code] not found

Kwalifikacje i doświadczenie

Administrator mediów społecznościowych powinien być twórczym myślicielem z pasją do mediów społecznościowych. Szerokie doświadczenie korzystania z popularnych platform jest koniecznością w połączeniu z chęcią nadążania za aktualnymi trendami w mediach społecznościowych. Doskonałe umiejętności pisania i umiejętność komunikowania się z kluczowymi osobami wpływającymi na wyniki są ważnym aspektem pracy, tworzenia atrakcyjnych treści i właściwego ich promowania. Aby wziąć udział w pracy jako administrator mediów społecznościowych, zazwyczaj potrzebujesz co najmniej licencjata z marketingu, komunikacji lub podobnej dziedziny oraz co najmniej pięć lat na marketing.

Środowisko pracy

Administrator mediów społecznościowych zwykle pracuje w tradycyjnym środowisku biurowym. Chociaż zazwyczaj pracuje w standardowych godzinach pracy, często oczekuje się, że będzie utrzymywał łączność ze stronami mediów społecznościowych firmy w noce, weekendy i święta, aby pomóc monitorować i śledzić pytania klientów, komentarze i obawy dotyczące stref czasowych.

Przeciętne wynagrodzenie i możliwości awansu

Według strony internetowej Indeed, średnia pensja administratora mediów społecznościowych wynosi od roku 2014 41 000 USD rocznie. Możliwości rozwoju obejmują przeniesienie się do dyrektora ds. Mediów społecznościowych lub stanowiska nadzorczego. Ponieważ media społecznościowe są zwykle częścią działu marketingu, administrator może również wybrać inne role marketingowe.