Opis stanowiska dla analityka projektu

Analityk projektu koordynuje dane i informacje oraz przygotowuje wewnętrzne i zewnętrzne raporty z różnych działów. Stanowisko jest podobne do koordynatora administracyjnego. Analityk projektu musi wykazać się starannością i być na bieżąco ze wszystkimi programami stworzonymi przez kierownictwo poprzez ewaluację, która określa efektywność realizowanych projektów w miejscu pracy. Analityk projektu jest również nazywany kierownikiem projektu lub specjalistą od projektu.

$config[code] not found

Obowiązki

Analityk projektu projektuje, rozwija i ustanawia kluczowe standardy raportowania dla organizacji lub firmy. Analityk przetwarza raporty zarządcze i wskaźniki wydajności dla kierownictwa w celu dokonania przeglądu niektórych projektów. Za zgodą kierownictwa wyższego szczebla analityk pracuje nad ogólnym planowaniem projektu i formułuje raporty na podstawie harmonogramu projektu i harmonogramu dostarczanych wyników.

Walory

Analityk projektu musi posiadać wiedzę na wszystkich etapach cyklu życia zarządzania projektem. Analityk musi mieć możliwość korzystania z oprogramowania aplikacji komputerowych, takiego jak Microsoft Project, do śledzenia rozwoju harmonogramu projektu, kontroli projektu, praktyk i problemów zarządzania ryzykiem oraz przetwarzania i archiwizacji dokumentacji projektowej. Analityk musi inspirować i wspierać środowisko współpracy między różnymi działami i współpracownikami.

Edukacja

Na stanowisko analityka projektu, wielu pracodawców pragnie osoby z tytułem licencjata z biznesu, zarządzania przedsiębiorstwem, administracji lub finansów. Jednak w większości firm, analityk projektu może rozpocząć szkolenie w miejscu pracy jako asystent administracyjny lub specjalista w biurze, a będąc na stanowisku, spełnić dodatkowe wymagania, biorąc udział w kursach szkoleniowych lub zawodowych.

Roczne wynagrodzenie

Według PayScale.com, pięcioma najpopularniejszymi branżami dla analityków projektów są: rząd, doradztwo w zakresie zarządzania, wykonawca rządowy, wojsko / siły zbrojne i usługi informatyczne. W czerwcu 2010 r. Średnia mediana wynagrodzenia analityka projektu z pięcio- dziewięcioletnim doświadczeniem wyniosła od 40 580 USD do 55 556 USD.

Prognozy zatrudnienia

Według US Bureau of Labor Statistics analityk projektu jest uważany za analityka zarządzania lub koordynatora administracyjnego. Również zatrudnienie analityków projektu (w zakresie analityka menedżerskiego) miało wzrosnąć o 24 procent w latach 2008-2018. Jest to znacznie szybsze niż przeciętne zatrudnienie. Największy wzrost został przewidziany w dużych firmach konsultingowych.